Obor

Anglický jazyk pro odbornou praxi

Fakulta
Délka studia
3 roky
Bc

Studiem oboru Anglického jazyka pro odbornou praxi se naučíš komunikovat v anglickém i českém jazyce na vynikající úrovni. Získáš potřebné vědomosti z lingvistické, literární i kulturní oblasti a také poznatky z oblasti odborného překladu a tlumočení. Díky praktickým překladatelským dovednostem a základům z ekonomicko-správních disciplín zvládneš pracovat s anglickými texty z různých oblastí.

Jako absolvent budeš mít odpovídající komunikativní schopnosti v anglickém jazyce, překladatelské dovednosti a základní orientaci v odborných předmětech jako je management, marketing nebo právo. Získáš široké uplatnění například v překladatelských agenturách a redakcích, v administrativě, ve státní správě a samosprávě, v podnicích zabývající se zahraničními styky, v obchodních firmách či kulturních nadacích – tedy všude, kde je zapotřebí dokonalá znalost anglického jazyka.

studijní program: B7310 - Filologie | číslo oboru: 7310R334