Obor

Anglický jazyk pro odbornou praxi + Religionistika (dvouoborové studium)

Fakulta
Délka studia
3 roky
Bc

Při studiu tě naučíme správně komunikovat v anglickém i českém jazyce. S vědomostmi z oblasti lingvistiky, literatury a kultury, s překladatelskými dovednostmi a zároveň i s poznatky ze sféry ekonomicko-správních předmětů si hravě poradíš s překlady textů. Obor Religionistika ti navíc poskytne široké znalosti náboženské a multikulturní problematiky. Dozvíš se nejnovější poznatky o české náboženské sféře a jejích regionálních odlišnostech v evropském kontextu. Zabývat se budeš i riziky současného náboženského fundamentalismu a sektářství.
Na čem nám záleží?
Jde nám především o to, aby se absolventi, kromě výborné angličtiny, orientovali také v terminologii odborných předmětů. Tím pádem se budeš moci uplatnit v překladatelství, ve státní správě, v zahraničních firmách, v obchodních firmách, v kulturních nadacích, redakcích apod. V kombinaci s religionistikou získáš přehled o náboženství ve světě a můžeš se věnovat publicistické nebo osvětové činnosti, odbornému poradenství a mnoha dalším činnostem.

studijní program: B7310 - Filologie | číslo oboru: 7310R334 + 6101R014