Obor

Ochrana hmotných památek + Historie (dvouoborové studium)

Fakulta
Délka studia
3 roky
Bc

Studium oboru tě naučí řízení a kontrolu činností na dílčích úsecích odborného pracoviště. Praktická výuka podložená teoretickými znalosti z odborných i všeobecných předmětů tě povede k samostatné práci. Budeš se tak moci podílet například na organizaci terénních výkopových aktivit či fotodokumentací a katalogizací sbíraného materiálu. Cílené prohlubování vědomostí v oboru Historie tvé kompetence ještě umocní.

Jako absolvent studia oboru Ochrany hmotných památek a Historie budeš připraven na úzkou spolupráci s muzejními a archeologickými pracovišti z nejbližšího okolí. Těmi jsou zejména Východočeské muzeum v Pardubicích a Muzeum východních Čech v Hradci Králové, což ovšem nevylučuje navázání kooperace s dalšími historicky zaměřenými institucemi, tedy s památkovými ústavy, občanskými sdruženími a ostatními muzei. Po úspěšném dokončení studia se uplatníš především v praktických činnostech, nikoli ve vědecko-výzkumné praxi.

studijní program: B7105 - Historické vědy | číslo oboru: 7105R065 + 7105R021