Obor

Povrchová ochrana stavebních a konstrukčních materiálů

Fakulta
Fakulta chemicko-technologická
Délka studia
3 roky
Bc

Studijní obor vyučujeme především s důrazem na nauku o materiálech. K tomu se úzce váže prohlubování znalostí základů anorganické, organické, fyzikální a analytické chemie a podrobnější studium chemie a fyziky keramických, polymerních, kovových a skelných materiálů. Mimo uvedené disciplíny se také naučíš adekvátně využívat výpočetní techniku, ekonomiku a management s ohledem na potřeby průmyslu.

Úspěšným absolvováním studia oboru Povrchová ochrana stavebních a konstrukčních materiálů nalezneš uplatnění jako kvalifikovaný technický pracovník při řízení a kontrole výroby stavebních materiálů. Na českém i zahraničním trhu je celá řada společností, které se v této oblasti běžně vyskytují. Patří mezi ně firmy zabývající se například výrobou stavebních materiálů, zpracováním skla, polymerních a kompozitních materiálů či výrobou nátěrových hmot a povrchovou úpravou. Díky schopnostem nabytým při studiu se tak protlačíš mezi ty největší profíky.

Obrázek obor: 2808R025
studijní program: B2831 - Povrchová ochrana stavebních a konstrukčních materiálů | číslo oboru: 2808R025