Obor

Restaurování a konzervace kamene a souvisejících materiálů

Fakulta
Fakulta restaurování
Délka studia
4 roky
Bc

Během svého studia si osvojíš širokou paletu sochařských, štukatérských a dalších umělecko-řemeslných technik na uměleckých dílech z přírodního i umělého kamene, keramiky, štuku a sádry. V teoretické rovině získáš vědomosti z oblasti přírodních i humanitních věd, zejména dějin umění, estetiky a teorie výtvarného umění. Ukážeme ti, jak tyto vědomosti propojovat. Seznámíme tě s historickými sochařskými technikami a představíme ti nejmodernější metody restaurování.

Povedeme tě k zodpovědnému přístupu k průzkumu, dokumentaci a restaurování s použitím nejnovějších technologií. Absolvováním studia získáš potřebné umělecké i umělecko-řemeslné dovednosti. Díky tomu najdeš uplatnění v běžné restaurátorské praxi jako samostatný restaurátor, ve spolupráci s památkovými ústavy, v muzeích a galeriích, ve firmách zaměřených na obnovu památek nebo v dalších organizacích působících v oboru restaurování.

Obrázek obor: 8206R048
studijní program: B8206 - Výtvarná umění | číslo oboru: 8206R048