Obor

Restaurování a konzervace nástěnné malby a sgrafita

Fakulta
Fakulta restaurování
Délka studia
4 roky
Bc

Soustavné studium tě dovede ke zvládnutí všech fází restaurování, od správného provedení průzkumu, přes tvorbu dokumentace, zvolení vhodných restaurátorských či konzervátorských postupů, až po samotné restaurování. V rámci daného oboru se také dozvíš vše potřebné o historických i současných výtvarných technikách, materiálech apod.

Našim cílem je naučit tě odborným aktivitám v oblasti péče o nástěnnou malbu, sgrafito a povrchy historické architektury. Po absolvování studia budeš připraven na profesní dráhu samostatného restaurátora a konzervátora nástěnných maleb a sgrafita. Práci najdeš také ve veřejných institucích zaměřených na památkovou péči nebo ve firmách, které se obnově památek věnují.

Obrázek obor: 8206R049
studijní program: B8206 - Výtvarná umění | číslo oboru: 8206R049