Obor

Slavistická studia zemí Evropské unie + Historie(dvouoborové studium)

Fakulta
Délka studia
3 roky
Bc

Dle vybraného jazykového modulu se naučíš vše o reáliích, dějinách a kultuře příslušné evropské země (Polsko, Slovinsko, Bulharsko nebo Chorvatsko). Vzděláním v oblasti slavistických studií se vybavíš skvělou znalostí vybraného slovanského jazyka. Během studia se můžeš navíc učit jazyk přímo od rodilých mluvčích, protože jsou pro tebe připraveny semestrální studijní výjezdy do zahraničí.

Připravíme tě především na uplatnění v praxi ve sférách turistických a obchodních: turistický ruch, management v rámci firem podnikajících v dané jazykové oblasti, instituce EU apod. Součástí studia je alespoň jeden semestrální pobyt na příslušné zahraniční univerzitě, odpovídající zvolenému jazyku. Díky kombinaci výborných znalostí slovanského jazyka, některého z dalších světových jazyků a historie získáš velmi dobré uplatnění jak v domácích institucích, tak i těch v EU.

studijní program: B7310 - Filologie | číslo oboru: 7310R255 + 7105R021