Co chceš studovat?

Bakalářské obory

P Bc 3
Díky studiu tohoto oboru budeš ovládat širokou škálu všech tajů chemie. Připravíme tě do praxe nebo umožníme dále studovat. Máme totiž širokou nabídku specializovaných navazujících oborů.
Více informací ➜
P Bc 3
Zajímáš se o anorganickou chemii a chceš získat kvalitní vzdělání v tomto odvětví? Přijď k nám studovat tento obor, protože anorganické materiály jsou materiály budoucnosti. Připravíme tě na tvou kariéru například v oblasti chemicko-technologického průmyslu nebo výzkumu.
Více informací ➜
P Bc 3
Zajímáš se o plasty a kompozity a chceš získat kvalitní vzdělání v těchto odvětvích? Tyto materiály nacházejí uplatnění v letadlech, automobilech a dokonce ve Formuli 1.
Více informací ➜
P Bc 3
Zajímáš se o stavebnictví a chemii, která se v něm používá? Kombinací těchto dvou průmyslových odvětví vznikl zajímavý studijní obor, který klade velký důraz na orientaci ve stavebních materiálech. Studiem Povrchové ochrany stavebních a konstrukčních materiálů získáš dokonalý přehled v této oblasti a budeš žádaným odborníkem.
Více informací ➜
P Bc 3
Zajímáš se o ekologii a budoucnost naší planety ti není lhostejná? Pak tě určitě bude zajímat studium velmi vyhledávaného oboru Chemie a technologie ochrany životního prostředí. Nabízíme ti perspektivní studijní program, který má rozhodně smysl.
Více informací ➜
P Bc 3
Jsi kreativní a oslovuje tě polygrafická činnost? Pak neváhej a začni studovat u nás! Studium ti umožní seznámit se s mnoha moderními tiskařskými metodami a práci s vlastním obrazovým materiálem pomocí grafických programů.
Více informací ➜
P Bc 3
Farmakochemie a medicinální materiály je zajímavý a lukrativní studijní obor, který ti dá znalosti a dovednosti, díky kterým se budeš moci uplatnit v praxi ve farmaceutickém průmyslu a průmyslu materiálových specialit určených pro aplikace v medicíně.
Více informací ➜
P Bc 3
Zdravé a kvalitní potraviny jsou důležitou součástí správného stravování každého z nás. Studijní obor Hodnocení a analýza potravin se zaměřuje na kontrolu potravin a její pečlivý rozbor. Pokud tě zmíněný obor zajímá, neváhej a začni ho studovat.
Více informací ➜
P Bc 3
Víš, jak se řídí firma? A co teprve firma působící v oblasti chemie nebo potravinářství? Začni studovat na naší fakultě obor Ekonomika a management podniků chemického průmyslu a zodpovězení těchto otázek pro tebe nebude žádný oříšek.
Více informací ➜
P Bc 3
Láká tě práce v laboratoři a baví tě vědecké disciplíny, jako jsou biologie, genetika nebo toxikologie? Pak se rozhodně přihlas ke studiu tohoto oboru! Analýza biologických materiálů ti totiž zajistí kvalitní vzdělání a následně i zajímavé pracovní uplatnění.
Více informací ➜
P Bc 3
Nejsme lékařská fakulta, ale i u nás můžeš studovat obor, se kterým se budeš moci uplatnit ve zdravotnické sféře. Vyber si obor, který má pro tebe a také pro mnoho lidí opravdový smysl – pomáhat druhým.
Více informací ➜

Navazující magisterské obory

P NMgr 2
Chceš své znalosti z chemie zúročit ve zdravotnictví a pomáhat třeba pacientům nemocným rakovinou? Zaujala tě genetika a bez mikroskopu si už neumíš svou práci představit? Chceš pracovat ve špičkových laboratořích a analyzovat vzorky? Pojď studovat na naši fakultu.
Více informací ➜
P NMgr 2
Chceš spolupracovat s lékaři, veterináři a ovládat analytické metody zpracování biologických vzorků a pracovat v nejmodernějších laboratořích? Jsi na správné cestě!
Více informací ➜
P NMgr 2
Tisk je i v době internetu a virtuálního světa součástí našeho každodenního života. Běžně obdivujeme zajímavou grafiku na plakátech, v časopisech či v knihách. Pokud chceš do světa tisku proniknout hlouběji i ty, neváhej a pojď studovat obor Polygrafie.
Více informací ➜
P NMgr 2
V současné době se klade stále větší důraz na kvalitu potravin. Proto je velmi důležitá jejich kontrola a pečlivý rozbor. A my víme, jak na to.
Více informací ➜
P NMgr 2
Pro uplatnění teoretických poznatků anorganické chemie v praxi, ale také pro dokonalé pochopení této vědní disciplíny, nabízíme uchazečům studium oboru Anorganická technologie. Pokud je právě toto směr, kterým se chceš i nadále ubírat, přihlas se a studuj na naší fakultě obor Anorganická technologie.
Více informací ➜
P NMgr 2
Baví tě organická chemie a chceš být mistrem na technologii barviv, výrobu léčiv nebo odborník v oblasti bezpečnostního inženýrství? Jsi na správné adrese!
Více informací ➜
P NMgr 2
Obor Technologie výroby a zpracování polymerů tě skvěle připraví na kariéru vědeckého pracovníka nebo manažera některé z firem nebo výzkumných institucí v oblasti výroby a zpracování polymerů, kompozitních materiálů a nátěrových hmot. Přidej se k nám!
Více informací ➜
P NMgr 2
Jedinečný obor, který nenajdeš jinde než na univerzitě v Pardubicích. Ve městě, jehož historie výroby výbušin sahá hluboko do minulého století. Staň se nepostradatelným odborníkem v této zajímavé oblasti a pojď studovat tento speciální a perspektivní obor.
Více informací ➜
P NMgr 2
Chemie je potřeba v mnoha odvětvích. Jednou z oblastí, která se bez chemie neobejde, je textilní průmysl. Chceš být odborníkem na zpracování přírodních i umělých vláken nebo jejich barvení? Přihlas se na tento zajímavý obor a pracuj v jednom z tradičních odvětví českého průmyslu.
Více informací ➜
P NMgr 2
Studijní program Chemie a technologie papíru a celulózových materiálů se zabývá zejména chemickým zpracováním dřevní hmoty a jejího dalšího zpracování, zvláště při výrobě papíru, a dále vlastnostmi papíru a jeho užití například v polygrafii. Zaujal tě zmiňovaný obor? Pak neváhej a přihlas se k nám.
Více informací ➜
P NMgr 2
Baví tě chemie a chceš mít unikátní vzdělání? Nátěrové hmoty jsou velmi specifickou a žádanou oblastí znalostí na trhu práce, tak neváhej a přihlas se.
Více informací ➜
P NMgr 2
Materiálové inženýrství se zabývá vším, co se týká materiálů nejrůznějších druhů – výrobou, výzkumem, rozvíjením nových metod ve zpracovávání materiálů, ale také zjišťováním příčin změn, poruch a vad materiálu.
Více informací ➜
P NMgr 2
Studiem Anorganické a bioanorganické chemie získáš nejenom kvalitní vzdělání v tomto odvětví, ale připravíme tě také na různé profese v oblasti chemicko-technologického průmyslu nebo výzkumu.
Více informací ➜
P NMgr 2
Pro tvé budoucí uplatnění v prostředí nejrůznějších analytických laboratoří ti nabízíme studijní obor Analytická chemie, který tě na tuto činnost velmi dobře připraví. Proto neváhej a přihlas se – jsme jednou z nejprestižnějších vzdělávacích institucí na poli chemicko-technologických oborů!
Více informací ➜
P NMgr 2
Chemie živé přírody – tak se označovala organická chemie na začátku svého vzniku. Dnes však víme, že toto tvrzení není zcela pravdivé a smysl chemie sloučenin uhlíku (organické chemie) je mnohem důmyslnější. Jestliže se právě o tuto problematiku zajímáš, studuj s námi obor Organická chemie.
Více informací ➜
P NMgr 2
Výzkumná činnost je nepochybně velmi záslužnou stránkou každého vědního oboru. Co se stát odborníkem nejenom na výzkum, ale také na efektivní přenos a interpretaci těchto výsledků do skutečné praxe? Pokud jsme tě právě oslovili, anebo máš zájem o tuto problematiku již delší dobu, neváhej a začni studovat obor Technická fyzikální chemie.
Více informací ➜
P NMgr 2
Pokud vidíš svou budoucnost v ochraně životního prostředí, rozhodl ses moudře. Na ochraně životního prostředí závisí totiž budoucnost nás všech. Přidej se k nám a pojď studovat na Fakultu chemicko-technologickou obor, který je perspektivní.
Více informací ➜
P NMgr 2
Láká tě navrhovat a vyvíjet nové technologie s nejmodernějšími chemicko-inženýrskými druhy software? Zajímáš se o fenomény jako nanotechnologie, biomedicínské inženýrství, či o vývoj nových materiálů? Pak jsi na správné adrese. Studijní obor Chemické inženýrství ti nabízí vzdělání právě v těchto disciplínách.
Více informací ➜
P NMgr 2
Zajímá tě, jak funguji společnosti v chemicko-technologickém či potravinářském průmyslu? Pak jsi tady správně! Seznam se s lukrativním studijním oborem Ekonomika a management podniků chemického průmyslu.
Více informací ➜
P NMgr 2
Jsi studijní typ a máš chuť se zavrtat ještě hlouběji do hledání udržitelných řešení pro naši planetu? Pak neváhej a začni studovat u nás.
Více informací ➜

Doktorské obory

P K PhD 4
Koncepce studijního oboru Anorganická chemie je směřována k modernímu pojetí obsahu a metodologie soudobé anorganické chemie.
Více informací ➜
P K PhD 4
Doktorský studijní program v oboru Organická chemie je orientován na současné vědecké přístupy studující vztahy mezi chemickou strukturou, reaktivitou, fyzikálními a biologickými vlastnostmi organických sloučenin v návaznosti na moderní metodologii pokročilé organické syntézy a katalýzy.
Více informací ➜
P K PhD 4
Cílem doktorského studijního programu je příprava vysoce vzdělaných odborníků pro vývojovou činnost a vědecko-výzkumnou práci v oblasti analytické chemie a příbuzných oborech.
Více informací ➜
P K PhD 4
Cílem doktorského studijního programu je vychovat studenty k samostatné tvůrčí vědecko-výzkumné práci v oblasti fyzikální chemie se zaměřením na teoretický i experimentální výzkum za použití progresivních výzkumných technik a moderních metod matematického modelování a zpracování dat.
Více informací ➜
P K PhD 4
Cílem studia oboru Anorganická technologie je dále rozvíjet znalosti studenta získané v předchozím stupni vysokoškolského studia tohoto či příbuzného oboru se zaměřením na rozvoj vědeckého bádání a tvůrčí práce studentů.
Více informací ➜
P K PhD 4
Doktorský studijní program v oboru Organická technologie je orientován na současné vědecké přístupy, které se uplatňují především v oborech malo- a středně tonážních výrob organických specialit.
Více informací ➜
P K PhD 4
Cílem studia oboru Chemie a technologie anorganických materiálů je dále rozvíjet znalosti studenta získané v předchozím stupni vysokoškolského studia se zaměřením na rozvoj vědeckého bádání a tvůrčí práce studentů.
Více informací ➜
P K PhD 4
Studijní obor Povrchové inženýrství lze chápat jako interdisciplinární obor, který se týká chemie a technologie jak samotných materiálů, tak povrchů a na nich aplikovaných povlaků a vrstev.
Více informací ➜
P K PhD 4
Cílem studia je vychovat studenty k samostatné tvůrčí vědecko-výzkumné práci v oblasti fyziky výbuchu, chemie a technologie energetických materiálů a bezpečnostního inženýrství.
Více informací ➜
P K PhD 4
Studium oboru Environmentální inženýrství využívá poznatky jednotlivých odvětví chemie, chemické technologie a chemického inženýrství pro řešení problémů v oblasti ochrany životního prostředí. Jedná se tedy o interdisciplinární studium připravující odborníka schopného řešit úkoly spojené s ochranou a tvorbou životního prostředí.
Více informací ➜
P K PhD 4
Chemické inženýrství je obor vědy a techniky, který vyvíjí postupy návrhu, projekce a řízení aparátů i celých chemických linek v podnicích a firmách chemického, petrochemického, potravinářského a farmaceutického průmyslu. Zabývá se nejen realizací vlastní chemické výroby, ale i ohřevem a chlazením proudu látek, dělením a čištěním směsi kapalin, plynů a pevných látek, odpadních plynů a vody.
Více informací ➜
P PhD
Doktorský studijní program „Biochemie“ nabízí studentům komplexní vzdělání a nástroje nezbytné k řešení problémů v biochemických laboratořích a institucích zabývajících se výzkumem v oblasti biochemie a biochemických analýz.
Více informací ➜