Typ programu
Profesní

Velký důraz klademe na zvládnutí praktických dovedností, které budeš potřebovat při výkonu svého budoucího povolání. Vše je ale nutné podložit teorií.

Uznání předchozího studia

Připravíme tě na výkon regulovaných povolání v leteckých společnostech. Na bázi dobrovolnosti můžeš získat profesní licence, které jsou pro daný výkon povolání nezbytné. Jelikož většina profesí v letectví je regulovanými profesemi, bude systém studia současně naplňovat požadavky a standardy Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), které jsou obsaženy v samostatných dokumentech Dopravní fakulty Jana Pernera a jejichž plnění je potvrzeno vydanými Osvědčeními k výcviku a zkouškám techniků údržby letadel (MTO) a k výcviku pilotů letounů a vrtulníků (ATO). Cílem studia je poskytnout nezbytnou teoretickou a praktickou přípravu vysokoškolsky vzdělaných odborníků pro výkon regulovaných profesí v leteckých společnostech s možností působení na odborných pozicích a na pozicích středního managementu. Studium je zaměřeno na teoretické předměty, odborné předměty a na praktické dovednosti. Všichni absolventi musí mít dobré znalosti obecné i odborné angličtiny.

Vazba na praxi při studiu

Nedílnou součástí studia je povinná odborná praxe ve vybraných společnostech (v délce 12 týdnů po 40 hodinách), řešení konkrétních projektů z praxe v rámci výuky, účast odborníků z praxe na výuce odborných předmětů a workshopech, možnost další praktické výuky a stáží ve společnostech (nad rámec povinné praxe), zadávání bakalářských prací přímo společnostmi, respektive institucemi státní správy.

Co po studiu?

• Pilot letounů a vrtulníků,
  • technik údržby letadel,
  • dispečer letecké dopravy,
  • odborné, resp. střední manažerské pozice v oblasti letecké dopravy, v institucích státní správy, v ozbrojených složkách ČR využívajících letadlovou techniku, v institucích zabývajících se odborným zjišťováním příčin leteckých nehod, nebo v organizacích zajišťujících vývoj, výrobu nebo provoz letecké techniky pro potřeby sportovního a rekreačního létání.

6. 3. 2021

Co z tebe po úspěšném vystudování bude

Dispečer letecké dopravy
Technik údržby letadel
Pilot letounů a vrtulníků
Manažer v oblasti letecké dopravy

Více informací o specializaci/programu

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně
Mimořádné stipendium
(za aktivitu)

Pokud budeš prezenční student, budeš chodit do školy pravidelně podle rozvrhu, většinou od pondělí do čtvrtka. Tato forma studia ti přinese možné výhody jako stipendia, slevu na dopravu apod. Není nijak věkově omezená.

Život v Pardubicích