Navazující magisterské
Získáš titul Ing.
Typ programu
Akademický
Výuka je kompletně v češtině

Poskytneme ti širokou škálu vědomostí, především z chemicko-technologického principu zpracování fytomasy, z výroby a zpracování papíru a dalších papírenských výrobků a jejich testování, z nauky o celulózových materiálech, a také z principů využití papíru v polygrafii (zahrnující chemii a morfologii dřeva). Naučíme tě disciplíny, při kterých získáš praktické zkušenosti na poli speciálního inženýrství, ochrany životního prostředí a řešení ekologických problémů spojených s výrobou papíru.

Jako absolvent studijního programu získáš vzdělání vhodné pro práci v průmyslových podnicích, laboratořích, výzkumných ústavech, ale i v menších soukromých firmách a institucích, které působí v oblasti chemického, celulózo-papírenského, dřevařského, či zpracovatelského průmyslu. Díky své kvalifikaci budeš mít předpoklady pro výkon řady profesí na úrovni středního managementu. Můžeš také zdokonalovat své vědomosti při dalším studiu některého z doktorských studijních programů, které naše fakulta nabízí.

20. 1. 2021
Veletrh Gaudeamus on-line 2021
Zobrazit více

Ve středu 20. listopadu se potkáme na sociálních sítích při živém streamu. Připojte se od 10.45, kdy vás Lenka s Honzou seznámí s Univerzitou Pardubice.
Zjistíte, jaké nabízíme možnosti studia, podíváte se do kampusu a co obnáší život vysokoškoláka.
Zaklikněte si Facebookovou událost Univerzita Pardubice na Gaudeamu on-line, ať vám přenos neuteče a těšíme se na on-line viděnou!

27. 1. 2021
Zobrazit více

Máš zájem o chemii? Chceš se podívat, jak to u nás vypadá a jak se u nás studuje? Přijď na 1. Den otevřených dveří, který jako tradičně proběhne v lednu na naší fakultě.

10. 2. 2021
Zobrazit více

Máš zájem o chemii, chceš se podívat, jak to u nás vypadá, jak se u nás studuje a nebo jsi nestihl/a první den otevřených dveří? Přijď na 2. Den otevřených dveří, který proběhne v únoru na naší fakultě.

Předměty, které studovali letošní prváci

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 600 Kč měsíčně
Studentská cena děkana pro Bc. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 5 000 Kč
Propagace fakulty
za popularizaci a spoluúčast až 1000 Kč za akci
Studentská cena děkana pro NMgr. a Ph.D. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 15 000 Kč

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš.

Život v Pardubicích