Získáš titul Ing.
Typ programu
Akademický

Naučíš se analyzovat data a kriticky uvažovat. Budeš zvládat vyhodnotit aktuální ekonomickou situaci, vyslovit závěry a navrhnout řešení pro zvýšení veřejného blaha nás všech. Budeš umět vyhodnotit efektivnost a hospodárnost veřejných výdajů. Zároveň se naučíš, jak funguje management a ekonomika veřejné správy, ale i privátního sektoru. Úroveň Tvé angličtiny bude perfektní stejně jako zvládání ICT.

Po ukončení studia budeš moci pracovat na zajímavých ekonomických postech všech ministerstev, jiných ústředních správních úřadů, či jako vedoucí ekonom na odděleních městských a krajských úřadů. Když budeš chtít, tak uplatnění hravě najdeš v soukromých firmách a velkých obchodních společnostech nebo jako poradce.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Ing. Vojtěch Dlouhý
Zakladatel a ředitel technologické firmy Feedyou, s.r.o.

Fakulta mi ukázala, že skutečný svět začíná za hranicemi školních lavic. Podporovala mě na cestách za poznáním a novými obzory. Pomohla mi plnit i dětský sen o prvním reálném byznysu.

Ing. Lukáš Wagenknecht
Parlament České republiky
Senátor

Velice rád vzpomínám na lidi, se kterými jsem se při studiu potkal. V praxi nejvíce využívám zkušenosti z oblasti matematické statistiky a účetnictví, které jsou pro mě dnes denním chlebem.

Ing. Jiří Janků
Co-founder eBrána, s. r. o., Co-founder Feedyou, s. r. o., partner Lighthouse Ventures

Příležitostí je tolik, umění není ohnout se pro každou, ale umět si vybrat. Cesta k úspěchu je trnitá, přesto však krásná, protože si ji tvoříme sami, stejně jako cíle na ní.

Ing. Petra Křepelková
Vrchní ministerský rada, Ministerstvo financí České republiky

Ráda vzpomínám na některé vyučující a na jejich podporu při studiu, na přátelskou atmosféru na fakultě a také na spolužáky, s kterými jsem stále v kontaktu a baví mě sledovat, jakým směrem se ubírají naše cesty. Během studia jsem se naučila věřit si, znát svou cenu, proto jsem se nespokojila s první pracovní nabídkou, ale vybrala jsem si práci, která pro mě byla velkou výzvou a já si tak mohla dokázat, že mě studium na skutečně výborně připravilo na mou profesní kariéru.

Více informací o studiu poskytne

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15 000

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš.

Fakulta ekonomicko-správní
Studijní obor se opírá o dvě základní vědecké disciplíny, a to "veřejná ekonomie" a "regionální ekonomie". Navrhovaný doktorský studijní program reflektuje potřeby vznikajícího evropského ekonomického regionu, jehož integrační specifika determinují i výkon veřejné správy, resp. řízení veřejného sektoru na úrovni státní, ale i na úrovni samosprávných územních celků. Současně akcentuje i dynamický rozvoj informačních a komunikačních technologií využívaných při řízení rozvoje regionů.
Fakulta ekonomicko-správní

Život v Pardubicích