Kvalita vzdělání
Specializace studijního programu Historie
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Provozní informace pro rok 2021
Vzhledem k tomu, že počet přihlášených uchazečů do studijních programů byl vyšší než počet přijímaných uchazečů, byli jsme nuceni podniknout kroky,  které nám umožní přijmout takový počet uchazečů, který nepřesáhne kapacitu studijních programů. Všichni uchazeči byli dne 18. 5. 2021 e-mailem vyrozuměni o následném postupu. Věnujte, prosím, pozornost e-mailovým schránkám.

Absolventi studijního programu Historie, specializace Archivní studia budou zvládat orientaci v moderních spisových systémech všech směrů, právě tak jako v registraturních systémech historicky vzniklých. Absolventi budou mít zvládnuté základní principy archivistiky, péče o archiválie, jejich odborné zpracování a prezentaci, právě tak jako nutné základy pomocných věd historických a obecné historie. Očekává se tedy jejich uplatnění v archivech a spisovnách státních i soukromých institucí.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Ladislav Nekvapil
v pozici zástupce ředitele Východočeského muzea v Pardubicích ovlivňuje směřování největší muzejní instituce v kraji
Blanka Zubáková
získala cenu Magnesia litera za objev roku
pracuje v Akademii věd ČR

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Milena Lenderová, CSc.
Ústav historických věd
prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.
Ústav historických věd
doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D.
Děkan Fakulty filozofické
Ústav historických věd
doc. Mgr. Pavel Marek, Ph.D.

Kde můžeš absolvovat praxi

Státní oblastní archiv Zámrsk

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Navazující magisterská specializace Archivní studia ti poskytne znalosti specifických pramenných textů, včetně jejich typologie a způsobů uchovávání a odborného zpracování všeho druhu. Pozornost bude věnována rovněž problematice dějin správy i pomocných věd historických, a to v teoretické i praktické rovině, včetně aktuálních trendů.