Co obnáší přijímačky?
Bez přijímaček - kritéria upřesněna níže
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Humanitní studia poskytují teoretické poznatky z humanitních a společenských věd, budeš se zabývat pedagogikou, psychologií, historií, etikou či antropologií. Až během studia se můžeš rozhodnout, které oblasti se chceš věnovat více, zda pedagogické, sociologicko-antropologické nebo historické.

Specializace v pedagogických vědách tě připraví  na asistenční služby v oblasti povinného školství obecně. Získáš předpoklady pro oblasti předškolní výchovy a vzdělávání dospělých a pedagogickou práci se seniory.

Díky Specializaci v historických vědách se zorientuješ v základních historických souvislostech dějin 20. století. Budeš připraven pro studium navazujících studijních programů historie a příbuzných věd nebo pro výkon povolání na úrovni bakaláře v oblasti muzejnictví, archivnictví a průvodcovství po kulturních a historických památkách.

Specializace v sociologicko-antropologických vědách ti přinese orientaci v sociologickoantropologických disciplínách s důrazem na práci s etnickými skupinami, národnostními minoritami. Budeš připraven vykonávat základní výzkumná šetření a výzkumy v oblasti antropologie s důrazem na vizuální antropologii.

Co obnáší přijímačky?
Přijímací zkoušky se ruší
Uchazeči jsou povinni dodat jako přílohu e-přihlášky v termínu do 20. dubna 2021:

• naskenovanou kopii katalogového listu (obsahující výsledky studia z 1. a 2. pololetí 3. ročníku a 1. pololetí 4. ročníku střední školy) ve formátu pdf.

• Uchazeči, kteří maturovali v předchozích letech dodají kopii vysvědčení 3. a 4. ročníku střední školy ve formátu pdf.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webu fakulty.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Mgr. Lucie Hájková
Asistent na Katedře věd o výchově
Pavlína Potůčková
ředitelka Centra Kosatec a místopředsedkyně spolku
Hana Ramseidlová
Probační úředník
Probační a mediační služba

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.
Katedra věd o výchově
doc. PhDr. Albín Škoviera, PhD.
Katedra věd o výchově
Ing. Jaroslav Myslivec, Ph.D.

Kde můžeš absolvovat praxi

Česká abilympijská asociace z.s. Pardubice
    Lentilka - integrační školka a rehabilitační centrum Pardubice
    Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Cílem studijního programu Resocializační pedagogika je vybavit studenty speciálními dovednostmi a znalostmi pro asistenční a pedagogickou práci v resocializačních a reedukačních zařízeních a institucích různých resortů. Smyslem je poskytnout absolventovi teoretické poznatky a aplikační dovednosti v pedagogických disciplínách ve vzájemné provázanosti a v mezioborových souvislostech ve smyslu praktického uplatnění ve specifických pedagogických profesích. Dalším cílem je rozvinout schopnost flexibilně přizpůsobovat své vlastní znalosti, zkušenosti a dovednosti stále se měnícím objektivním podmínkám a novým profesním požadavkům kladeným na pedagogické pracovníky a pracovníky v oblasti sociálních služeb.