Získáš titul Mgr.
Institucionální akreditace
Specializace studijního programu Historie
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Absolventi specializace Kulturně historická studia slovanských zemí budou na základě získaných vědomostí schopni reflektovat postavení vlastní kultury v kontextu kultur souvisejících teritoriálně, historickými zkušenostmi včetně kulturního profilu či příslušností do stejných politických struktur v moderních dějinách. Absolvent této specializace se orientuje v komplexní problematice národních kultur střední (středovýchodní), jihovýchodní a východní Evropy v mezikulturních, multikulturních a komparativních kontextech, orientuje se v otázkách aktuální společenské situace ve zvoleném teritoriu, které dovede interpretovat v jeho kulturněhistorickém vývoji. Absolvent je také díky jazykové průpravě schopen sbírat, analyzovat a vyhodnocovat informace z těchto geokulturních oblastí

8. 3. 2021
Akce pro uchazeče: FFakulta@na dosah
Zobrazit více

Dny otevřených dveří na FF UPCE proběhly v lednu...ale my dveře nezavíráme. Naši fakultu máš stále na dosah! Studenti, učitelé a Tvoje dotazy. Najdi svoji identitu.

KDY: 8. –  11. března 2021            KDE: online v MS Teams
Více info zde.

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy. Ve výjimečných případech může přijímací komise uznat za adekvátní absolutorium magisterského studia v jiné příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče, nebo je-li uchazeč absolventem vysoké školy, jejíž studijní programy jsou strukturovány jiným způsobem (například některé zahraniční vysoké školy; v tomto případě se předpokládá nostrifikace diplomu).
Angličtina
Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy, případně magisterského studia v jiné, příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče. U absolventů zahraniční vysoké školy je nezbytná nostrifikace diplomu.
Angličtina