Studium
Sdružené studium
Co obnáší přijímačky?
Bez přijímaček - kritéria přijetí upřesněna níže
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Absolventi bakalářského studia jsou připravováni především pro uplatnění v praxi: turistický průmysl, střední management v rámci firem podnikajících na našem území; jsou vybaveni praktickou znalostí jazyka a reáliemi německy mluvících zemí. Mohou získat uplatnění jak ve výše zmíněných domácích podnikatelských sférách, zaměřených svými aktivitami na příslušné jazykové oblasti, tak i v institucích zahraničních. Absolvent může najít uplatnění v nakladatelstvích, redakcích, obchodních firmách, ve státní správě, v kulturních nadacích, mediální oblasti, v soukromém sektoru a všude tam, kde bude zapotřebí jazykově zdatných pracovníků, vybavených také odbornými znalostmi.

Z předmětů tohoto studia byl sestaven takový studijní plán, který klade důraz především na kvalitní jazykové, lingvistické a literární vzdělání v cílovém jazyce a zároveň bude moci být doplněn a – z hlediska odborného profilu absolventa – rozvinut obsahem druhého oboru dvouoborového studia. Možností kombinovat toto filologické studium s jiným typem studia se zároveň zvýší uplatnitelnost absolventů.

Co obnáší přijímačky?
Přijímací zkoušky se ruší. Forma a podmínky přijímacího řízení i způsob hodnocení jsou shodné se studijním programem Anglický jazyk se specializacemi. Ke studiu mohou být přijati pouze ti uchazeči, kteří získají minimálně 55 bodů.

Uchazeči jsou povinni dodat jako přílohu e-přihlášky v termínu do 20. dubna 2021:

1. naskenované kopie vysvědčení ze střední školy 1., 2. a 3. ročníku z obou pololetí ve formátu pdfNEBO kopii certifikátu jazykové zkoušky minimálně na úrovni B2 nebo vyšší, uvedené v seznamu MŠMT dostupném zde. Jiné, než v seznamu uvedené certifikáty nezasílejte!

Certifikát nahrazuje vysvědčení. Kopii certifikátu dokládejte ve formátu pdf.

2. odkaz na motivační video monolog dle stanovených podmínek.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webu fakulty.

8. 3. 2021
Akce pro uchazeče: FFakulta@na dosah
Zobrazit více

Dny otevřených dveří na FF UPCE proběhly v lednu...ale my dveře nezavíráme. Naši fakultu máš stále na dosah! Studenti, učitelé a Tvoje dotazy. Najdi svoji identitu.

KDY: 8. –  11. března 2021            KDE: online v MS Teams
Více info zde.

Kde můžeš absolvovat praxi

Škoda Auto a. s. Mladá Boleslav
    Teleperformance Pardubice

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".