Co obnáší přijímačky?
Bez přijímaček
Výuka je v němčině
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Vybavíme tě potřebnými jazykovými komunikativními dovednostmi v německém jazyce, praktickými překladatelskými dovednostmi a seznámíme se základy společensko-vědních nebo ekonomicko-správních disciplín tak, abys dokázal zpracovávat texty a komunikovat v těchto oblastech. Praktickou stránkou studia pak celkově umocníme tvou komunikativní kompetenci jak v německém, tak i českém jazyce.

Po absolvování studia se budeš moci uchytit například ve firmách s německým kapitálem, orgánech státní správy a samosprávy, v soukromých podnicích, obchodních firmách, cestovních kancelářích, překladatelských agenturách či v různých redakcích nebo nadacích. To znamená všude, kde je potřeba špičkových překladatelských a komunikativních dovedností a schopností v německém jazyce a dobré orientace v odborné i základní terminologii.
Můžeš najít uplatnění v nakladatelstvích, redakcích, mediální oblasti, v soukromém sektoru a překladatelských agenturách.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Kde můžeš absolvovat praxi

Škoda Auto a. s. Mladá Boleslav
    Teleperformance Pardubice

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Program rozvíjí komunikační kompetenci studentů v anglickém jazyce, prohlubuje jejich vhled do oboru anglický jazyk (z pohledu lingvistického a kulturně-literárního). Jeho cílem je připravit kvalifikované odborníky, učitele anglického jazyka, a vybavit je profesními kompetencemi, které jim umožní kvalitně vykonávat profesi v kontextu současných i budoucích požadavků na vzdělávání.