Studium
Sdružené studium
Co obnáší přijímačky?
Bez přijímaček
Výuka některých předmětů probíhá také v němčině
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Bakalářské studium filosofie je zaměřeno na dějiny evropské filosofické tradice od řeckých počátků po současnost, a to se zvláštním zřetelem k filosofii lidské praxe (etice, filosofické antropologii, filosofii výchovy a politickému myšlení). Cílem studia je důkladné osvojení si hlavních proudů, směrů a otázek evropské myšlenkové tradice a spolu s tím také kultivace vlastního myšlení. Ve sdruženém studiu jsou vynechány literárně orientované předměty a nevyžadují se teoretické znalosti z oblasti odborného překladu a praktické předkladatelské dovednosti. Čeká tě intenzivní jazyková i odborná příprava v rámci jazykových cvičení a korespondence.

Uplatníš se na pracovištích regionální, státní a evropské správy nebo soukromých a neziskových (národních i nadnárodních) institucí zabývajících se výchovou, vzděláváním, vědou, politikou či kulturou obecně, např. školství a média. Nejzdatnější absolventi pokračují v navazujícím studiu na vysokých školách, aby se později uplatňovali jako učitelé na středních školách, či jako učitelé na vysokých školách nebo badatelé na vědeckých pracovištích.

Budeš vybaven praktickou znalostí jazyka a reáliemi německy mluvících zemí. Můžeš proto získat uplatnění jak domácích podnikatelských sférách, zaměřených svými aktivitami na příslušné jazykové oblasti, tak i v institucích zahraničních. Uplatnění najdeš také v nakladatelstvích, redakcích, obchodních firmách, ve státní správě, v kulturních nadacích, mediální oblasti, v soukromém sektoru a všude tam, kde bude zapotřebí jazykově zdatných pracovníků, vybavených také odbornými znalostmi.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Kde můžeš absolvovat praxi

Škoda Auto a. s. Mladá Boleslav
    Teleperformance Pardubice

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".