Studium
Sdružené studium
Co obnáší přijímačky?
Motivační pohovor
Výuka některých předmětů probíhá také v němčině
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Vypisuje 2. kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2021/22. Přihlášky přijímáme do 20. 8. 2021. Více info zde.  Vzhledem k tomu, že počet přihlášených uchazečů do studijního programu Religionistika byl vyšší než počet přijímaných uchazečů, byli jsme nuceni podniknout kroky,  které nám umožní přijmout takový počet uchazečů, který nepřesáhne kapacitu studijních programů. Všichni uchazeči byli e-mailem vyrozuměni o následném postupu. Věnujte, prosím, pozornost e-mailovým schránkám. Přijímací zkouška má podobu on-line motivačního pohovoru, který se uskuteční ve dnech 2. – 3. 9. 2021.

Čemu se budeš věnovat v rámci studia němčiny? Čeká tě intenzivní jazyková i odborná příprava v rámci jazykových cvičení a korespondence. Naučíš se překládat a tlumočit, zkusíš si práci tlumočníka v kabině. Dozvíš se mnoho nového z kultury, historie, reálií a literatury německy mluvících zemí. Budeš číst a recenzovat autentické cizojazyčné texty. Seznámíš se základy společensko-vědních nebo ekonomicko-správních disciplín.

Mezi učiteli budou i rodilí mluvčí, všichni studenti mají možnost absolvovat 1–2 semestry studia na zahraničních univerzitách v rámci programu Erasmus+, a to po ukončení 1. ročníku. Ve sdruženém studiu jsou vynechány literárně orientované předměty a nevyžadují se teoretické znalosti z oblasti odborného překladu a praktické předkladatelské dovednosti. Studentům je umožněno si zvolit předměty, které odpovídají jejich potřebám vzhledem k druhému studijnímu programu.

Během studia religionistiky se seznámíš s náboženskými tradicemi minulosti i se současným náboženským životem. Budeme se zabývat také novými náboženskými hnutími a západní spiritualitou. Za pomoci různých teoretických přístupů se zaměříme na zkoumání náboženských jevů, které jsou významné pro fungování moderní společnosti, například:

• iniciační rituály a veřejné slavnosti;
  • mýty včetně fake news;
  • lidová spiritualita;
  • role násilí v náboženských systémech.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Kde můžeš absolvovat praxi

Škoda Auto a. s. Mladá Boleslav
    Teleperformance Pardubice

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".