Získáš titul Ph.D.
Typ programu
Akademický

Věnovat se budeš především teoretickým znalostem, které během svého studia určitě podpoříš praxemi a stážemi ve spolupracujících firmách nebo na přednáškách s odborníky z tvého vybraného oboru.

Výuka je v angličtině
Uznání předchozího studia

Cílem studijního programu je příprava vysoce vzdělaných absolventů, kteří jsou schopni řešit vědecké a výzkumné úkoly základního a aplikovaného výzkumu s vazbou na problémy technické praxe, a to zejména v dopravních prostředcích

Absolvent této specializace má hluboké teoretické znalosti v oblasti pozemní dopravy, zejména v teorii pohybu a bezpečnosti vozidla, environmentálních dopadech vozidel, analýzy síly a dynamiky vozidla a v teorii vozidel. Umí provádět teoretické a experimentální analýzy složitých problémů v těchto oblastech, přichází s novými poznatky a řešeními a navrhují nápravná opatření.

Vazba na praxi při studiu

• Konkrétní poznatky z oblasti dopravních prostředků a infrastruktury.
  • Výpočetní a experimentální metody dopravních prostředků a analýza interakce dopravní cesty.
  • Diagnostické metody návrhů dopravních prostředků a dopravní cesty a s tím spojené metody plánování, údržby a rekonstrukce.

Co po studiu?

• Výzkumný pracovník ve výzkumných a vzdělávacích organizacích.
  • Pedagogický pracovník ve vzdělávacích organizacích.
  • Výzkumní a vývojoví pracovníci v průmyslových podnicích.
  • Manažeři ve výzkumu, vědě a vzdělávání.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Letní semestr
Druhý ročník
Letní semestr

Úspěšní studenti

Bc. Filip Soška

Videa, audio i křížovky. Naši školáci se chtějí učit moderně a interaktivně. Jsem součástí týmu, který takovou výuku pro středoškoláky navrhuje a zpracovává. Chci, aby pro současnou generaci bylo vzdělávání co nejvíce přirozené a bavilo ji. Poznej víc. Najdi svoji identitu.

Bc. Jan Pulda

Jsem součástí týmu, který zkoumá vlastnosti železničních vozidel. Studium mě připravilo na to, že mohu pomoci změnit a lépe využit vlaky na českých železnicích. A možná i zvýšit objem ekologicky přepravovaných nákladů. Připoj se taky. Najdi svoji identitu.

Bc. Zdeněk Sháněl

Zabývám se bezstykovými kolejemi. Tuto celosvětově používanou technologii náš tým detailně zkoumá, aby ji mohl dál rozvíjet a zlepšovat. Baví mě dělat věci, které mají smysl. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mimořádné stipendium
(za aktivitu)

Studium je zdarma

Kombinované studium

Pokud budeš kombinovaný student, budeš hodně studovat doma sám. Tvůj rozvrh se bude skládat z nepravidelných konzultací s jednotlivými vyučujícími, které probíhají především v pátek a v sobotu přibližně 1x za 14 dní. Tato forma studia je vhodná pro ty, kteří například již pracují. Není nijak věkově omezená.

Život v Pardubicích