Získáš titul Ph.D.
Výuka je kompletně v češtině

Garant studijního programu: prof. Ing. Petra Šulcová, Ph.D.

Cílem studijního programu je dále rozvíjet znalosti studenta získané v předchozím stupni vysokoškolského studia tohoto či příbuzného oboru se zaměřením na rozvoj vědeckého bádání a tvůrčí práce studentů. Absolvent programu je vybaven teoretickými a praktickými znalostmi fyzikálně chemických a chemicko-inženýrských procesů, na kterých jsou založeny významné, zejména moderní anorganické výrobní technologie a související činnosti a zařízení. Vedle toho je schopen komunikovat v anglickém jazyce, předkládat a samostatně řešit výzkumné projekty, které povedou k získání původních publikovaných poznatků, a aplikovat ve výzkumu moderní experimentální metody.

Profilujícími odbornými zaměřeními jsou technologie anorganických pigmentů a průmyslových hnojiv, anorganická analýza, termodynamika a reakční kinetika průmyslově využitelných procesů a materiálů. Absolventi studia budou připraveni najít uplatnění v aplikovaném i základním výzkumu, v chemickém průmyslu, školství, zemědělství a jiných odvětvích souvisejících s oborem, a to zejména na pracovištích vyžadujících schopnosti a odbornou kvalifikaci pro samostatnou výzkumnou, vývojovou, pedagogickou, řídící a jinou činnost.

20. 1. 2021
Veletrh Gaudeamus on-line 2021
Zobrazit více

Ve středu 20. listopadu se potkáme na sociálních sítích při živém streamu. Připojte se od 10.45, kdy vás Lenka s Honzou seznámí s Univerzitou Pardubice.
Zjistíte, jaké nabízíme možnosti studia, podíváte se do kampusu a co obnáší život vysokoškoláka.
Zaklikněte si Facebookovou událost Univerzita Pardubice na Gaudeamu on-line, ať vám přenos neuteče a těšíme se na on-line viděnou!

27. 1. 2021
Zobrazit více

Máš zájem o chemii? Chceš se podívat, jak to u nás vypadá a jak se u nás studuje? Přijď na 1. Den otevřených dveří, který jako tradičně proběhne v lednu na naší fakultě.

10. 2. 2021
Zobrazit více

Máš zájem o chemii, chceš se podívat, jak to u nás vypadá, jak se u nás studuje a nebo jsi nestihl/a první den otevřených dveří? Přijď na 2. Den otevřených dveří, který proběhne v únoru na naší fakultě.

Studentská cena děkana pro Bc. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 5 000 Kč
Propagace fakulty
za popularizaci a spoluúčast až 1000 Kč za akci
Studentská cena děkana pro NMgr. a Ph.D. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 15 000 Kč

Kombinované studium

V kombinované formě studia probíhá výuka zpravidla každých 14 dní v pátek či sobotu. Student se výuky neúčastní denně a velkou část studia tvoří samostudium a domácí příprava. Forma vhodná pro studium například při zaměstnání.

Život v Pardubicích