Navazující magisterské
Získáš titul Mgr.
Výuka je kompletně v češtině

Cílem je zvýšit tvou teoretickou připravenost a startovací praktické dovednosti multidisciplinárně vzdělaného bioanalytika, abys byl jako absolvent připraven pro práci v různých klinicko-laboratorních medicínských oborech v různých typech zdravotnických zařízení. Získáš profesní kvalifikaci a způsobilost k výkonu nelékařského zdravotnického povolání v ČR s možností uplatnění v rámci EU.

Budeš kvalifikovaným pracovníkem v oblastech klinické diagnostiky, instrumentální analýzy, klinické biochemie, mikrobiologie a imunologie, molekulárně biologických metod, histologie a cytodiagnostiky, hematologie a transfúzního lékařství.
Po absolvování budeš ovládat odpovídající přístrojovou techniku včetně využití automatizace, statistických metod a výpočetní techniky. Student je připravován pro výkon regulovaného povolání dle Nařízení vlády č. 275/2016 Sb. Ve své práci se řídí předpisy, které se týkají provozu klinických a biologických laboratoří, bezpečnosti práce, ochrany před nákazami a zásadami přípravy léčivých přípravků a správné laboratorní praxe. Budeš mít dostatek teoretických i praktických znalostí také pro práci ve vývoji a testování nových analytických metod, diagnostických souprav, přípravy reagencií a látek pro diagnostiku a také pro výrobu a kontrolu kvality a účinnosti terapeutických preparátů a léků.
Přednostně se uplatníš v diagnostických laboratořích zdravotnických zařízení, v laboratořích farmaceutického příp. chemického průmyslu, výzkumných ústavů a dalších institucí i soukromých firem, provádějící různě zaměřenou analýzu biologických materiálů.

20. 1. 2021
Veletrh Gaudeamus on-line 2021
Zobrazit více

Ve středu 20. listopadu se potkáme na sociálních sítích při živém streamu. Připojte se od 10.45, kdy vás Lenka s Honzou seznámí s Univerzitou Pardubice.
Zjistíte, jaké nabízíme možnosti studia, podíváte se do kampusu a co obnáší život vysokoškoláka.
Zaklikněte si Facebookovou událost Univerzita Pardubice na Gaudeamu on-line, ať vám přenos neuteče a těšíme se na on-line viděnou!

27. 1. 2021
Zobrazit více

Máš zájem o chemii? Chceš se podívat, jak to u nás vypadá a jak se u nás studuje? Přijď na 1. Den otevřených dveří, který jako tradičně proběhne v lednu na naší fakultě.

10. 2. 2021
Zobrazit více

Máš zájem o chemii, chceš se podívat, jak to u nás vypadá, jak se u nás studuje a nebo jsi nestihl/a první den otevřených dveří? Přijď na 2. Den otevřených dveří, který proběhne v únoru na naší fakultě.

Předměty, které studovali letošní prváci

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 600 Kč měsíčně
Studentská cena děkana pro Bc. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 5 000 Kč
Propagace fakulty
za popularizaci a spoluúčast až 1000 Kč za akci
Studentská cena děkana pro NMgr. a Ph.D. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 15 000 Kč

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš.

Život v Pardubicích