Získáš titul Ph.D.
Maximální počet přijatých uchazečů

Garant: doc. Ing. Liběna Tetřevová, Ph.D.

Procesními výrobami rozumíme takové chemické a biochemické procesy, které, na rozdíl od mechanických výrob, vytvářejí ze vstupních látek a komponent aplikací chemických a biochemických technologií výsledné produkty, které mají odlišnou chemickou strukturu i nové užitné vlastnosti. Procesní výroby se vyskytují ve větší či menší míře nejen v oborech chemického průmyslu, nýbrž i v technologicky příbuzných oborech jako jsou potravinářství, farmaceutika, fotochemie, papírenství, plastikářský a gumárenský průmysl aj.

Doktorský studijní program navazuje na znalosti, dovednosti a způsobilosti studentů získané v navazujícím magisterském studijním programu a má za cíl je dále rozvinout ve směru rozvoje myšlení, poznatků a dovedností jak v oblasti teorie a nových moderních metod a postupů ekonomicko-manažerských disciplín, tak v oblasti chemicko-technologických, biologických a biochemických výrob, ale i metodologie vědecké práce. Důraz přitom bude kladen na roli společensky citlivých podniků s procesními výrobami v dnešní znalostní společnosti a jejich přínos k udržitelnému rozvoji.

Absolventi daného studijního programu budou schopni účelně propojit znalosti a dovednosti z oblasti ekonomicko-manažerských disciplín a disciplín chemicko-technologických, budou schopni vytvářet efektivní interakce mezi teorií a praxí na žádoucí vzdělanostní úrovni, a to jak při své vědecko-výzkumné činnosti, tak při řízení podniků.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Ing. Michaela Chocholoušková, Ph.D.

Chemie může zachránit životy. Míša už je součástí týmu, který objevil, jak odhalit včas rakovinu slinivky, která nemá žádné příznaky. Vše poznají z kapky krve. Studium jí dalo příležitost být u životního a světového výzkumu. Staň se špičkou v oboru. Najdi svoji identitu.

Ing. Jitka Klikarová, Ph.D.

Kvalita potravin je téma dneška. Vyvíjím nové metody pro hodnocení kvality potravin i doplňků stravy. Hlídám tak, jestli výrobci neklamou zákazníky. Mám možnost se věnovat tomu, co mě skutečně baví a opravdu „růst“. Pojď do toho taky. Najdi svoji identitu.

Praxi i uplatnění najdeš v mnoha významných firmách po celé ČR

Synthesia, a.s.

Jsme odpovědným zaměstnavatelem, který klade důraz na týmovou spolupráci a osobní rozvoj zaměstnanců. Uvědomujeme si, že spokojení, vysoce kvalifikovaní a motivovaní zaměstnanci jsou základem našeho úspěchu.

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ

Máme více než 4 000 zaměstnanců a víme, že jsou naším největším bohatstvím. Naše zaměstnance vzděláváme a pomáháme jim v jejich profesním růstu. Samozřejmostí je zácvik při nástupu. O naše zaměstnance pečujeme a vždy se snažíme dělat něco navíc.

FARMAK, a.s.

Společnost se zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu aktivních farmaceutických přísad, chemických výrobků a specialit. Víme, že náš úspěch se odvíjí od lidí, kteří tvoří náš tým. A náš tým je skvělý. Vážíme si každého kolegy, jeho znalostí, dovedností, pracovního nasazení.

Austin Detonator s.r.o.

V současnosti máme přes 1000 zaměstnanců a jsme dlouholetým podporovatelem veřejně prospěšných aktivit na Vsetínsku. Jako tradiční a významný zaměstnavatel regionu si uvědomujeme naši morální a sociální odpovědnost k zaměstnancům i veřejnosti. Při výběru zaměstnanců klademe důraz na profesionalitu a etické hodnoty, usilujeme o vytváření efektivních a sourodých pracovních týmů.

Mondi Štětí a.s.

Díky dynamickému prostředí v Mondi a investicím do nových technologií u nás práce není stereotypní. Naši kolegové oceňují, že se stále učí nové věci. Oceňujeme pracovní nadšení mladých i bohaté zkušeností starších kolegů a kolegyň. Ke každému přistupujeme s respektem a férově, protože chceme budovat prostředí, ve kterém mají všichni šanci být úspěšní.

MemBrain, MEGA a.s.

Máme unikátní know-how a jsme součástí světové špičky v oboru. Stavíme technologie, které recyklují vodu v průmyslu, čistí cenné látky v potravinářství nebo prodlužují životnost automobilů. Umíme také během pár měsíců vyčistit kontaminované podzemní vody. U nás si vážíme každého zaměstnance a osobní přístup není jen prázdná fráze.

Teva Czech Industries s.r.o.

Chcete pracovat v kreativním prostředí vstřícném k vašemu profesnímu růstu? Teva vám nabízí šanci měnit životy lidí a rozvíjet vaši kariéru. Naši lidé jsou naším největším aktivem. Společně pracujeme na tom, aby se pohoda stala životním stylem. Naším cílem je pomoci vám i vaší rodině být co nejlepší v práci i doma.

Contipro, a.s.

Jsme ryze česká farmaceutická a kosmetická společnost s tradicí od roku 1990. Patříme mezi světově leadery ve výrobě a výzkumu kyseliny hyaluronové. Zohledňujeme vliv našich rozhodnutí na současné i budoucí generace. Proto vystupujeme transparentně a svým zaměstnancům nabízíme atraktivní podmínky pro práci i život.

Studentská cena děkana pro Bc. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 5 000 Kč
Propagace fakulty
za popularizaci a spoluúčast až 1000 Kč za akci
Studentská cena děkana pro NMgr. a Ph.D. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 15 000 Kč

Doktorské studium je zdarma.

Kombinované studium

V kombinované formě studia probíhá výuka zpravidla každých 14 dní v pátek či sobotu. Student se výuky neúčastní denně a velkou část studia tvoří samostudium a domácí příprava. Forma vhodná pro studium například při zaměstnání.

Život v Pardubicích

Sídlíme v příjemném prostředí v centru města, odkud budeš mít vše na dosah.