Získáš titul Ph.D.
Podat přihlášku

Garant: doc. Ing. Liběna Tetřevová, Ph.D.

Procesními výrobami rozumíme takové chemické a biochemické procesy, které, na rozdíl od mechanických výrob, vytvářejí ze vstupních látek a komponent aplikací chemických a biochemických technologií výsledné produkty, které mají odlišnou chemickou strukturu i nové užitné vlastnosti. Procesní výroby se vyskytují ve větší či menší míře nejen v oborech chemického průmyslu, nýbrž i v technologicky příbuzných oborech jako jsou potravinářství, farmaceutika, fotochemie, papírenství, plastikářský a gumárenský průmysl aj.

Doktorský studijní program navazuje na znalosti, dovednosti a způsobilosti studentů získané v navazujícím magisterském studijním programu a má za cíl je dále rozvinout ve směru rozvoje myšlení, poznatků a dovedností jak v oblasti teorie a nových moderních metod a postupů ekonomicko-manažerských disciplín, tak v oblasti chemicko-technologických, biologických a biochemických výrob, ale i metodologie vědecké práce. Důraz přitom bude kladen na roli společensky citlivých podniků s procesními výrobami v dnešní znalostní společnosti a jejich přínos k udržitelnému rozvoji.

Absolventi daného studijního programu budou schopni účelně propojit znalosti a dovednosti z oblasti ekonomicko-manažerských disciplín a disciplín chemicko-technologických, budou schopni vytvářet efektivní interakce mezi teorií a praxí na žádoucí vzdělanostní úrovni, a to jak při své vědecko-výzkumné činnosti, tak při řízení podniků.

Studentská cena děkana pro Bc. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 5 000 Kč
Propagace fakulty
za popularizaci a spoluúčast až 1000 Kč za akci
Studentská cena děkana pro NMgr. a Ph.D. studenty
za nejlepší a výjimečné práce až 15 000 Kč

Kombinované studium

V kombinované formě studia probíhá výuka zpravidla každých 14 dní v pátek či sobotu. Student se výuky neúčastní denně a velkou část studia tvoří samostudium a domácí příprava. Forma vhodná pro studium například při zaměstnání.