Získáš titul Ph.D.
Typ programu
Akademický

Důraz bude kladen na získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání. Dostatek prostoru budeš mít ale i k osvojení praktických dovedností. Teorii si budeš ověřovat v moderních laboratořích nebo při úkolech napojených na partnery v průmyslu.  Odborníci z praxe se také zapojují do výuky.

Po absolvování bakalářského studia budeš moci pokračovat v jakémkoliv typu navazujícího studijního programu, nebo se rozhodnout pro přímý nástup do praxe. Vybraní absolventi navazujícího studijního programu mohou pokračovat v doktorském studijním programu.

Výuka je v angličtině
Předpokládaný počet přijatých

Studium tohoto programu tě připraví k samostatné tvůrčí práci a řešení složitých vědecko-výzkumných úkolů na základě hlubokých znalostí, jak individuálně, tak i jako členů týmu.

Studium tohoto programu tě připraví na pracovní pozice vysoce kvalifikovaného odborníka v oblastech informačních, komunikačních nebo řídicích technologií se zaměřením na teoretický i experimentální výzkum za využití moderních matematických metod a pokročilých výzkumných technik včetně prostředků výpočetní techniky. Budeš rovněž schopen rozvíjet aplikace výsledků výzkumu a zavádět je do praxe. Nalezneš uplatnění v základním i aplikovaném výzkumu a v průmyslové praxi.

Co budeš studovat?
Stěžejní náplní studia je řešení individuálně vybrané doktorské disertační práce pod vedením zkušeného akademického pracovníka nebo odborníka z praxe. Obsah jednotlivých odborných předmětů, ze kterých si budeš během studia volit, je k dispozici níže. Během studia také absolvuješ stáž na vybraném renomovaném zahraničním akademickém pracovišti a v relevantním podniku z aplikační sféry.

Konkrétní kritéria a podmínky přijetí ke studiu daného programu/oboru:

Ke studiu doktorského studijního programu můžeš být přijat, jestliže jsi řádně ukončil studium v magisterském studijním programu. Vítané je zaměření na elektrotechniku, informační nebo komunikační a řídicí technologie.

Přijímací zkouška se skládá ze dvou částí:

• ústní zkouška z anglického jazyka,
  • ústní odborná zkouška podle zaměření vybraného tématu doktorské disertační práce.

U přijímací zkoušky z anglického jazyka se vyžaduje tvoje znalost na úrovni alespoň B1+ (dříve intermediate), tj. abys používal jazyk nezávisle a efektivně s využitím relevantních jazykových prostředků.
V rámci odborné zkoušky se vyžadují odborné znalosti na úrovni absolvovaného magisterského studijního programu se zaměřením na téma doktorské disertační práce.

2021Červen
Září

Témata disertačních prací si můžeš zvolit následující

doc. Ing. Michael Bažant, Ph.D.
  • Assessing the impact of perspective technologies on the road transport using microscopic computer simulation
doc. Ing. Tomáš Brandejský, Dr.
  • Hybrid evolutionary techniques in Big data analytics
doc. Ing. Jan Cvejn, Ph.D.
  • Computation of optimal settings of the PID controller based on automatic construction of the stability domain
  • Modelling dynamics of robot manipulators with a higher number of joints and effective utilization of the mathematical model in robot control algorithms
doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D.
  • Algorithms for efficient detection of defined objects in visual data
  • A model case for certification of virtual balise transmission module GNSS-based for ERTMS/ETCS
prof. Ing. Simeon Karamazov, Dr.
  • MIMO radar signals coding and filtering
prof. Ing. Antonín Kavička, PhD.
  • Methodology of rapid prototyping related to agent-based simulators
doc. Ing. Jan Mareš, Ph.D.
  • Multispectral signal segmentation for process diagnostic using neural networks
doc. RNDr. Zbyněk Sokol, CSc.
  • Precipitation Nowcating Using Methods based on Artificial Intelligence
doc. Mgr. Jiří Tuček, Ph.D.
  • Mathematical Models and Their Applications for Analysis of Magnetization Measurements
doc. Mgr. Jiří Tuček, Ph.D.
  • 3D Scanning of Objects

Druhý ročník
Třetí ročník
Čtvrtý ročník

Úspěšní studenti

Ing. Miloslav Kočí
projektový manažer

To hlavní, co si z univerzitních studií odnesete, není pouze znalost Maxwellových rovnic, nebo jak počítat integrál. Důležitější je vědět, jak získávat kontakty, jak prezentovat před publikem, schopnost dohledat důležité informace nebo se umět připravit na významnou zkoušku. To vše mi Univerzita Pardubice dala, bez toho bych se v mém zaměstnání neobešel.

Bc. Roman Štěpánek

Vždycky mě zajímala umělá inteligence. Fascinuje mě, jak vychází z přírodních jevů. Chci být součástí 4. průmyslové revoluce. Využít vědecké poznání, zlepšovat digitalizaci a automatizaci výroby. Mám v plánu být v centru těchto změn. Buď tam i ty. Najdi svoji identitu.

Ing. Karel Dytrych
podnikatel a konzultant

Studium rozvinulo moji kreativitu. Udělat složité věci jednoduššími mě baví. Naše Freelo.cz usnadňuje podnikání firmám i organizacím. Díky jednoduchému serveru Vas-Hosting.cz se může o chod webových aplikací starat kdokoliv ze zaměstnanců. Chtěj víc. Najdi svoji identitu.

Stipendium pro sociálně znevýhodněné studenty
3 650 kč
Mimořádná jednorázová stipendia
za vynikající reprezentaci školy ve sportu či umění, za mimořádné vynikající výsledky ve výzkumné činnosti
Zahraniční stipendium
na podporu studia či stáže v zahraničí

Doktorské studium v angličtině není zpoplatněné.

Denní forma studia, která ti umožní pravidelně navštěvovat přednášky a semináře podle rozvrhu, který si sestavíš.

Život v Pardubicích

Sídlíme v příjemném prostředí v centru města, odkud budeš mít vše na dosah.