Získáš titul Ing.
Typ programu
Akademický

Důraz bude kladen na získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání. Dostatek prostoru budeš mít ale i k osvojení praktických dovedností. Teorii si budeš ověřovat v moderních laboratořích nebo při úkolech napojených na partnery v průmyslu.  Odborníci z praxe se také zapojují do výuky.

Po absolvování bakalářského studia budeš moci pokračovat v jakémkoliv typu navazujícího studijního programu, nebo se rozhodnout pro přímý nástup do praxe. Vybraní absolventi navazujícího studijního programu mohou pokračovat v doktorském studijním programu.

Předpokládaný počet přijatých
ONLINE Den otevřených dveří
dod.fei.upce.cz

Studium tohoto programu z tebe udělá vysokoškolsky vzdělaného odborníka, který se snadno uplatní zejména na poli vývoje softwaru, databází a informačních systémů a dále v oblasti operačních systémů a jejich správy. Můžeš se uplatnit ve společnostech zabývajících se vývojem softwaru, v průmyslových podnicích, službách a v dalších oblastech, kde jsou využívány aplikované informační technologie.

Studium tohoto programu tě připraví na nejrůznější pozice v oboru IT. Díky znalostem teoretické informatiky, matematické statistiky, oblastí operačních a informačních systémů, včetně jejich správy budeš schopen tyto dovednosti využít zejména na pozicích vývojových a řídicích pracovníků, správců informačních a softwarových systémů, výzkumných pracovníků anebo pracovníků ve vysokém školství apod.

Co budeš studovat?

Na konkrétní plán studia, předměty a jejich obsah se můžeš podívat na našem webu. Kdyby tě cokoliv zajímalo, můžeš nám napsat nebo zavolat.

2021Červen
Září

Kde se uplatníš?

Vývojový pracovník SW systémů
Správce infomačních systémů
Správce počítačových sítí
Vývojář webových aplikací
Výzkumný pracovník v oblasti architektur softwaru

Úspěšní studenti

Ing. Petr Filip
vývojář softwaru, doktorand na Katedře softwarových technologií

Na programování sice člověk nepotřebuje vysokou školu, ale díky ní se daleko rychleji seznámí s již vymyšlenými koncepty a získá širší všeobecné povědomí. V průběhu mého studia jsem získal řadu zážitků, kamarádů, vyrazil na Erasmus, zlepšil si jazykové schopnosti a v neposlední řadě i technické a odborné znalosti v oblasti IT, které denně využívám v pracov

Ing. Štěpán Šonský
mobilní vývojář

Studium na FEI mi dalo spoustu skvělých zážitků a důležité základy pro mojí kariéru. I díky tomu dnes vytvářím mobilní aplikace, které používají miliony uživatelů po celém světě a z "diplomky" se stala největší česká hlasová asistentka pro Android (www.antelli.io).

Kdo tě bude učit?

V jakých firmách nebo institucích budeš moct dělat praxi

Foxconn
    eBRÁNA
    ČD IS, a.s.

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 600 Kč měsíčně
Stipendium pro sociálně znevýhodněné studenty
3 650 kč
Mimořádná jednorázová stipendia
za vynikající reprezentaci školy ve sportu či umění, za mimořádné vynikající výsledky ve výzkumné činnosti
Zahraniční stipendium
na podporu studia či stáže v zahraničí

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15 000

Denní forma studia, která ti umožní pravidelně navštěvovat přednášky a semináře podle rozvrhu, který si sestavíš.

Fakulta elektrotechniky a informatiky
Studiem doktorského programu se z tebe stane vysoce kvalifikovaný odborník, který bude schopen řešit složité vědeckotechnické úkoly. Naučíš se zde fungovat jako člen týmu, ale čeká tě i individuální práce.
Fakulta elektrotechniky a informatiky

Život v Pardubicích

Sídlíme v příjemném prostředí v centru města, odkud budeš mít vše na dosah.