Kvalita vzdělání
Institucionální akreditace

Porozumíš problematice financí, a to jak z pohledu teorie, tak praxe, na kterou klademe velký důraz. Budeš umět získávat, odborně zpracovávat, vyhodnocovat, analyzovat a komentovat finanční a ekonomické informace a data, a na základě toho se rozhodovat v profesním, ale i osobním životě. Zároveň tě naučíme o všem diskutovat a nalézat komplexní řešení v týmovém prostředí. Porozumíš reálným situacím na finančních trzích a budeš je umět řešit, a to zejména v bankovnictví, pojišťovnictví, v oblastech financování podniku a investičního rozhodování. Zároveň se naučíš cizí jazyk, využívat informační a účetní systémy a budeš znát a umět aplikovat základní právní předpisy, to vše v maximální míře uplatnitelné v ekonomické a finanční realitě. Tyto praktické zkušenosti získáš díky odborné praxi realizované během studia a tím, jak získané znalosti a dovednosti v průběhu celého studia procvičujeme na příkladech z praxe.

Po úspěšném absolvování bakalářského studia se uplatníš zejména na pozicích nižšího a středního managementu v institucích finančního trhu, jako jsou banky, pojišťovny, investiční zprostředkovatelé, penzijní fondy, leasingové společnosti a podobně, ale i na finančních a ekonomických pozicích ve firmách. Zároveň získáš znalosti potřebné pro navazující magisterské studium stejného nebo podobného programu.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Ing. Lukáš Wagenknecht
Parlament České republiky
Senátor

Velice rád vzpomínám na lidi, se kterými jsem se při studiu potkal. V praxi nejvíce využívám zkušenosti z oblasti matematické statistiky a účetnictví, které jsou pro mě dnes denním chlebem.

Ing. Petra Křepelková
Vrchní ministerský rada, Ministerstvo financí České republiky

Ráda vzpomínám na některé vyučující a na jejich podporu při studiu, na přátelskou atmosféru na fakultě a také na spolužáky, s kterými jsem stále v kontaktu a baví mě sledovat, jakým směrem se ubírají naše cesty. Během studia jsem se naučila věřit si, znát svou cenu, proto jsem se nespokojila s první pracovní nabídkou, ale vybrala jsem si práci, která pro mě byla velkou výzvou a já si tak mohla dokázat, že mě studium na skutečně výborně připravilo na mou profesní kariéru.

Kdo Tě bude učit

doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D.
Vedoucí Ústavu ekonomických věd
Garant programu Finance

Kde můžeš získat praxi nebo budoucí uplatnění

KPMG
    Česká spořitelna a.s.
    ČSOB pojišťovna
    Mazars s.r.o.
    Deloitte

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15 000

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš.

Fakulta ekonomicko-správní
Láká tě práce v bance, centrální bance, pojišťovně, v jiné finanční instituci nebo ve finančním oddělení firmy? Chceš dělat to, po čem je na trhu práce vysoká poptávka a co je zpravidla nadstandardně finančně ohodnoceno? Chceš detailně rozumět široké oblasti financí, ekonomie a chceš se orientovat v aktuálních ekonomických a finančních trendech? Vyber si studijní program Finance!