Typ programu
Akademický

Akademicky orientovaný studijní program je sestaven tak, aby umožňoval studentům zejména získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání.

Kvalita vzdělání
Institucionální akreditace

Naučíme Tě vše potřebné, abys dokázal kriticky přemýšlet a přinášet kreativní řešení problémů spojených s řízením firem. Budeš umět vše naplánovat, spočítat, statisticky analyzovat a vyhodnotit, vyznáš se v účetnictví, právu i psychologii. Naučíme Tě vést lidi a týmy, řídit investice. Specializace zahrnuje čtyři hlavní oblasti: ekonomie a aplikované ekonomické disciplíny, management a specifické manažerské činnosti, informační technologie včetně matematicko-statistických disciplín a také ostatní předměty, jako je například právo a cizí jazyky.

Jako absolvent bakalářského oboru se uplatníš v podnikatelské sféře a v neziskovém sektoru. Vést můžeš nadaci, občanské sdružení, ale můžeš také založit a řídit vlastní firmu. Jestli máš rád výzvy, můžeš být i součástí týmů řešící krizové situace a jestli chceš pokračovat ve studiu na naší fakultě a získat titul Ing., není to žádný problém. Naučíme Tě toho mnohem více a ještě budeš mít větší šanci získat po škole pozici, po které toužíš.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Ing. Jiří Krátký
Spolumajitel poradenské společnosti PM CONSULTING s.r.o., poradce a lektor projektového řízení

Pro budoucí praxi mě nejlépe připravilo moje působení v akademické samosprávě. Ekonomiku veřejného sektoru jsem poznal při oponování pravidel financování vysokého školství. Znalosti práva jsem prohloubil při tvorbě studijního a zkušebního řádu univerzity či novelách vysokoškolského zákona. Pro práci s lidmi na projektech mne skvěle připravila mnohdy tvrdá jednání s vedením ministerstva školství.

Ing. Jiří Janků
Co-founder eBrána, s. r. o., Co-founder Feedyou, s. r. o., partner Lighthouse Ventures

Příležitostí je tolik, umění není ohnout se pro každou, ale umět si vybrat. Cesta k úspěchu je trnitá, přesto však krásná, protože si ji tvoříme sami, stejně jako cíle na ní.

Kdo Tě bude učit

doc. Ing. Jitka Komárková, Ph.D.
Ústav systémového inženýrství a informatiky
Proděkanka pro studium a pedagogickou činnost, garant programu Informatika a systémové inženýrství
Mgr. Jan Mandys, Ph.D.
Ústav správních a sociálních věd
doc. Ing. Pavel Petr, Ph.D.
Ústav systémového inženýrství a informatiky
Ing. Josef Novotný, Ph.D.
Ústav podnikové ekonomiky a managementu

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15 000

Kombinované studium

Zde studuješ hodně samostatně, do školy chodíš přibližně jednou za 3 týdny v pátek a v sobotu. Během několika setkání s vyučujícími probereš pouze stěžejní část látky, zbytek zůstane na tvém samostudiu. Tato forma studia bývá doplněna o konzultace s vyučujícími.

Fakulta ekonomicko-správní
Chceš řídit vlastní firmu nebo se podílet na managementu velké firmy nebo zahraniční korporace? Díky studiu navazujícího oboru Ekonomika a management podniku to hravě zvládneš. Především si rozšíříš znalosti v oblasti obchodu a marketingu a manažerského řízení.