Typ programu
Akademický

Akademicky orientovaný studijní program je sestaven tak, aby umožňoval studentům zejména získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání.

Přijímací zkouška
Test předpokladů pro kritické a kreativní myšlení

Naučíme Tě vše potřebné, abys dokázal kriticky přemýšlet a přinášet kreativní řešení problémů spojených s řízením firem. Budeš umět vše naplánovat, spočítat, statisticky analyzovat a vyhodnotit, vyznáš se v účetnictví, právu i psychologii. Naučíme Tě vést lidi a týmy, řídit investice. Specializace zahrnuje čtyři hlavní oblasti: ekonomie a aplikované ekonomické disciplíny, management a specifické manažerské činnosti, informační technologie včetně matematicko-statistických disciplín a také ostatní předměty, jako je například právo a cizí jazyky.

Jako absolvent bakalářského oboru se uplatníš v podnikatelské sféře a v neziskovém sektoru. Vést můžeš nadaci, občanské sdružení, ale můžeš také založit a řídit vlastní firmu. Jestli máš rád výzvy, můžeš být i součástí týmů řešící krizové situace a jestli chceš pokračovat ve studiu na naší fakultě a získat titul Ing., není to žádný problém. Naučíme Tě toho mnohem více a ještě budeš mít větší šanci získat po škole pozici, po které toužíš.

Výuka (PŘEDNÁŠKA+CVIČENÍ+SEMINÁŘ) v hodinách za semestr
3S+0+0
6S+0+0

Úspěšní absolventi

Ing. Jiří Krátký
Spolumajitel poradenské společnosti PM CONSULTING s.r.o., poradce a lektor projektového řízení

Pro budoucí praxi mě nejlépe připravilo moje působení v akademické samosprávě. Ekonomiku veřejného sektoru jsem poznal při oponování pravidel financování vysokého školství. Znalosti práva jsem prohloubil při tvorbě studijního a zkušebního řádu univerzity či novelách vysokoškolského zákona. Pro práci s lidmi na projektech mne skvěle připravila mnohdy tvrdá jednání s vedením ministerstva školství.

Ing. Jiří Janků
Ředitel Pardubického podnikatelského inkubátoru P-PINK

Příležitostí je tolik, umění není ohnout se pro každou, ale umět si vybrat. Cesta k úspěchu je trnitá, přesto však krásná, protože si ji tvoříme sami, stejně jako cíle na ní.

doc. Ing. Jitka Komárková, Ph.D.
Ústav systémového inženýrství a informatiky
Proděkanka pro studium a pedagogickou činnost, garant programu Informatika a systémové inženýrství
Mgr. Jan Mandys, Ph.D.
Ústav správních a sociálních věd
doc. Ing. Pavel Petr, Ph.D.
Ústav systémového inženýrství a informatiky
Ing. Josef Novotný, Ph.D.
Ústav podnikové ekonomiky a managementu

Prospěchové
vyplaceno automaticky omezenému počtu studentů od druhého ročníku, kteří splní hranici váženého průměru do 1,5 za předchozí akademický rok a získali minimálně 55 kreditů až 3000 Kč měsíčně
Ubytovací
Přiznáno studentovi prezenční formy pouze prvního studia a po zadání čísla bankovního účtu do IS STAG s trvalým bydlištěm mimo Pardubice
Sociální
Po doložení potvrzení o přídavku na dítě od Úřadu práce až 4325 Kč měsíčně
Mimořádné jednorázové
Vyplaceno za reprezentaci a propagaci fakulty nebo univerzity až 1000 Kč za akci
Zahraniční studium
Podpora studia či stáže v zahraničí

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za prvních započatých 6 měsíců 15 000 Kč.

Kombinované studium

Zde studuješ hodně samostatně, do školy chodíš přibližně jednou za 3 týdny v pátek a v sobotu. Během několika setkání s vyučujícími probereš pouze stěžejní část látky, zbytek zůstane na tvém samostudiu. Tato forma studia bývá doplněna o konzultace s vyučujícími.

Fakulta ekonomicko-správní
Chceš řídit vlastní firmu nebo se podílet na managementu velké firmy nebo zahraniční korporace? Díky studiu navazujícího oboru Ekonomika a management podniku to hravě zvládneš. Především si rozšíříš znalosti v oblasti obchodu a marketingu a manažerského řízení.