Získáš titul Ph.D.
Výuka je v angličtině

Charakteristika studijního oboru Regionální a veřejná ekonomie:

Doktorský studijní program Regionální a veřejná ekonomie se opírá o dvě základní vědní disciplíny, a to "veřejnou ekonomii" a "regionální ekonomii". Důraz je kladen na zkoumání potřeb regionů, které determinují i výkon veřejné správy, resp. řízení veřejného sektoru na úrovni státní, ale i na úrovni samosprávných územních celků. Program se v potřebné míře orientuje i na problémy financování regionálních a veřejných politik v národním i evropském kontextu a jejich efektivnosti a na sociálně-ekonomickou efektivnost regionu jako celku.

Cíle studijního oboru:

Cílem doktorského studijního programu Regionální a veřejná ekonomie je prohloubení znalostí a získání kompetencí potřebných k samostatné vědecké práci v  oblasti regionální a veřejné ekonomie  a  výchova vysoce kvalifikovaných odborníků schopných účinně se podílet na řízení veřejného sektoru a řízení rozvoje regionů.

Profil absolventa:

Absolventi tohoto doktorského studijního programu mají na odpovídající úrovni rozvinuté potřebné teoretické znalosti z ekonomie, veřejné ekonomie a regionálních věd, s akcentem na financování a řízení veřejného sektoru a regionu.

Vstupní požadavky na uchazeče:

O přijetí ke studiu v doktorském studijním programu se mohou ucházet uchazeči, kteří řádně ukončili studium v magisterském studijním programu stejného nebo příbuzného oboru na vysoké škole v České republice nebo v zahraničí. V oblasti jazykových znalostí se předpokládá aktivní znalost anglického jazyka.

Zaměření a rozsah požadovaných znalostí a studijní předměty:

Předměty zařazené do standardního studijního plánu jako povinné či povinně volitelné jsou stanoveny tak, aby student ve spolupráci s příslušným přednášejícím v doktorském studijním programu získal dostatečnou základnu odpovídající současnému stavu poznání v oblasti, do níž patří zaměření doktorského studijního programu. Předměty, jimiž student požadovaných znalostí dosáhne, si vybírá v návaznosti na svou výzkumnou orientaci a zaměření disertační práce. Individuální studijní plán si student ve spolupráci se školitelem sestavuje na počátku svého studia. Kromě předmětů je v něm rovněž uvedena vědecko-výzkumná činnost, příp. pedagogická činnost, doktoranda a plánované studijní pobyty či stáže.

2021Červen
Září

Letní semestr
Druhý ročník
Třetí ročník
Čtvrtý ročník
Libovolný ročník

Úspěšní studenti

Ing. Vojtěch Dlouhý
Zakladatel a ředitel technologické firmy Feedyou, s.r.o.

Fakulta mi ukázala, že skutečný svět začíná za hranicemi školních lavic. Podporovala mě na cestách za poznáním a novými obzory. Pomohla mi plnit i dětský sen o prvním reálném byznysu.

Ing. Lukáš Wagenknecht
Parlament České republiky
Senátor

Velice rád vzpomínám na lidi, se kterými jsem se při studiu potkal. V praxi nejvíce využívám zkušenosti z oblasti matematické statistiky a účetnictví, které jsou pro mě dnes denním chlebem.

Ing. Jiří Janků
Co-founder eBrána, s. r. o., Co-founder Feedyou, s. r. o., partner Lighthouse Ventures

Příležitostí je tolik, umění není ohnout se pro každou, ale umět si vybrat. Cesta k úspěchu je trnitá, přesto však krásná, protože si ji tvoříme sami, stejně jako cíle na ní.

Ing. Petra Křepelková
Vrchní ministerský rada, Ministerstvo financí České republiky

Ráda vzpomínám na některé vyučující a na jejich podporu při studiu, na přátelskou atmosféru na fakultě a také na spolužáky, s kterými jsem stále v kontaktu a baví mě sledovat, jakým směrem se ubírají naše cesty. Během studia jsem se naučila věřit si, znát svou cenu, proto jsem se nespokojila s první pracovní nabídkou, ale vybrala jsem si práci, která pro mě byla velkou výzvou a já si tak mohla dokázat, že mě studium na skutečně výborně připravilo na mou profesní kariéru.

The tuition fee is CZK 10,000 (approx. EUR 400) per academic year for the first ten applicants who achieve the best results in the entrance interviews, and CZK 90,000 (approx.. EUR 3,600) per one academic year for the other applicants.

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš.