Typ programu
Akademický

Akademicky orientovaný studijní program je sestaven tak, aby umožňoval studentům zejména získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání.

Kvalita vzdělání
Institucionální akreditace

Získáš především vědomosti pro výkon ekonomických a dalších činností na úřadech, zejména z oblasti ekonomiky, veřejné správy, marketingu, účetnictví, správního práva a využívání moderních informačních technologií a softwarové podpory pro organizační a analytické práce a výsledky budeš umět skvěle prezentovat.

Po úspěšném dokončení studia budeš připraven zejména pro práci na ekonomických odděleních obecních a krajských úřadů a specializovaných úřadů na regionální úrovni, můžeš ale také zamířit na finanční úseky soukromého sektoru. Je to na Tobě, jakou cestu si zvolíš, my Ti ale garantujeme, že z Tebe bude profík. Jestliže budeš pokračovat v navazujícím studiu, porozumíš tvorbě veřejných politik a hravě se uplatníš na ministerstvech v klíčových ekonomických pozicích.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Ing. Petra Křepelková
Vrchní ministerský rada, Ministerstvo financí České republiky

Ráda vzpomínám na některé vyučující a na jejich podporu při studiu, na přátelskou atmosféru na fakultě a také na spolužáky, s kterými jsem stále v kontaktu a baví mě sledovat, jakým směrem se ubírají naše cesty. Během studia jsem se naučila věřit si, znát svou cenu, proto jsem se nespokojila s první pracovní nabídkou, ale vybrala jsem si práci, která pro mě byla velkou výzvou a já si tak mohla dokázat, že mě studium na skutečně výborně připravilo na mou profesní kariéru.

Ing. Lukáš Wagenknecht
Parlament České republiky
Senátor

Velice rád vzpomínám na lidi, se kterými jsem se při studiu potkal. V praxi nejvíce využívám zkušenosti z oblasti matematické statistiky a účetnictví, které jsou pro mě dnes denním chlebem.

Kdo Tě bude učit

JUDr. Jana Janderová, Ph.D.
Ústav správních a sociálních věd
Proděkanka pro vnější vztahy a rozvoj, garant programu Hospodářská politika a veřejná správa - profesní
doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D.
Vedoucí Ústavu ekonomických věd
Garant programu Finance
doc. Ing. Ivana Kraftová, CSc.
Ústav ekonomických věd
Ing. Martin Maštálka, Ph.D.
Ústav správních a sociálních věd

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15 000

Kombinované studium

Zde studuješ hodně samostatně, do školy chodíš přibližně jednou za 3 týdny v pátek a v sobotu. Během několika setkání s vyučujícími probereš pouze stěžejní část látky, zbytek zůstane na tvém samostudiu. Tato forma studia bývá doplněna o konzultace s vyučujícími.

Fakulta ekonomicko-správní
Zajímá Tě chod státu, ekonomika a veřejné finance? Není Ti lhostejné veřejné dění a chceš se podílet na tvorbě budoucích strategií, politik a rozhodování klíčových otázek budoucího směřování státu? Chceš mít jistotu pestré práce? Zapoj se aktivně už tím, jaký obor vystuduješ a tím v podstatě svou kariéru nastartuješ.