Typ programu
Akademický

Akademicky orientovaný studijní program je sestaven tak, aby umožňoval studentům zejména získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání.

Získáš především vědomosti pro výkon ekonomických a dalších činností na úřadech, zejména z oblasti ekonomiky, veřejné správy, marketingu, účetnictví, správního práva a využívání moderních informačních technologií a softwarové podpory pro organizační a analytické práce a výsledky budeš umět skvěle prezentovat.

Po úspěšném dokončení studia budeš připraven zejména pro práci na ekonomických odděleních obecních a krajských úřadů a specializovaných úřadů na regionální úrovni, můžeš ale také zamířit na finanční úseky soukromého sektoru. Je to na Tobě, jakou cestu si zvolíš, my Ti ale garantujeme, že z Tebe bude profík. Jestliže budeš pokračovat v navazujícím studiu, porozumíš tvorbě veřejných politik a hravě se uplatníš na ministerstvech v klíčových ekonomických pozicích.

3S+0+0

Úspěšní absolventi

Ing. Petra Křepelková
Vrchní ministerský rada, Ministerstvo financí České republiky

Ráda vzpomínám na některé vyučující a na jejich podporu při studiu, na přátelskou atmosféru na fakultě a také na spolužáky, s kterými jsem stále v kontaktu a baví mě sledovat, jakým směrem se ubírají naše cesty. Během studia jsem se naučila věřit si, znát svou cenu, proto jsem se nespokojila s první pracovní nabídkou, ale vybrala jsem si práci, která pro mě byla velkou výzvou a já si tak mohla dokázat, že mě studium na skutečně výborně připravilo na mou profesní kariéru.

Ing. Lukáš Wagenknecht
Parlament České republiky
Senátor

Velice rád vzpomínám na lidi, se kterými jsem se při studiu potkal. V praxi nejvíce využívám zkušenosti z oblasti matematické statistiky a účetnictví, které jsou pro mě dnes denním chlebem.

JUDr. Jana Janderová, Ph.D.
Ústav správních a sociálních věd
Proděkanka pro vnější vztahy a rozvoj, garant programu Hospodářská politika a veřejná správa - profesní
doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D.
Vedoucí Ústavu ekonomických věd
Garant programu Finance
doc. Ing. Ivana Kraftová, CSc.
Ústav ekonomických věd
Ing. Martin Maštálka, Ph.D.
Ústav správních a sociálních věd

Prospěchové
vyplaceno automaticky omezenému počtu studentů od druhého ročníku, kteří splní hranici váženého průměru do 1,5 za předchozí akademický rok a získali minimálně 55 kreditů až 3000 Kč měsíčně
Ubytovací
Přiznáno studentovi prezenční formy pouze prvního studia a po zadání čísla bankovního účtu do IS STAG s trvalým bydlištěm mimo Pardubice
Sociální
Po doložení potvrzení o přídavku na dítě od Úřadu práce až 4325 Kč měsíčně
Mimořádné jednorázové
Vyplaceno za reprezentaci a propagaci fakulty nebo univerzity až 1000 Kč za akci
Zahraniční studium
Podpora studia či stáže v zahraničí

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za prvních započatých 6 měsíců 15 000 Kč.

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš.