Získáš titul Mgr.
Ústní pohovor
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Provozní informace pro rok 2021
Ústní přijímací zkouška se ruší.
Na základě získaných bodů (maximálně 100) bude sestaveno pořadí uchazečů, z nichž 20 nejúspěšnějších bude přijato ke studiu za podmínky dosažení minimálního počtu 60 bodů. Body jsou přidělovány na základě hodnocení předložených dokumentů, zejména projektu diplomové práce, bez osobní účasti uchazeče

Co tě naučíme? Studiem anglické filologie získáš perfektní přehled v lingvistice, stylistice či žánrové analýze. Získáš nejnovější poznatky z trendů v americké a britské literatuře. Rozvineme tvé komunikační dovednosti a naučíme tě přemýšlet v širších kulturních souvislostech.

Čím budeš? Angličtinu budeš ovládat bravurně (na úrovni C2), k tomu budeš mít perfektní znalosti z oblasti lingvistiky anglického jazyka a britské a americké literatury. Zvládneš hravě analýzy textu, překlady i svou vlastní tvorbu. Staneš se klíčovým článkem pro komunikaci mezi českým a anglicky mluvícím prostředím, a navíc budeš mít i interkulturní nadhled. Práci získáš snadno v nakladatelstvích, překladatelských agenturách nebo i institucích EU.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Vladimíra Spilková, CSc.
Katedra anglistiky a amerikanistiky
PhDr. Ladislav Vít, Ph.D.
Mgr. Marek Vít
Katedra anglistiky a amerikanistiky

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".