Navazující magisterské
Získáš titul Mgr.
Výuka je kompletně v češtině

Co tě naučíme? Studiem anglické filologie získáš perfektní přehled v lingvistice, stylistice či žánrové analýze. Získáš nejnovější poznatky z trendů v americké a britské literatuře. Rozvineme tvé komunikační dovednosti a naučíme tě přemýšlet v širších kulturních souvislostech.

Čím budeš? Angličtinu budeš ovládat bravurně (na úrovni C2), k tomu budeš mít perfektní znalosti z oblasti lingvistiky anglického jazyka a britské a americké literatury. Zvládneš hravě analýzy textu, překlady i jejich vlastní tvorbu. Staneš se klíčovým článkem pro komunikaci mezi českým a anglicky mluvícím prostředím, a navíc budeš mít i interkulturní nadhled. Práci získáš snadno v nakladatelstvích, překladatelských agenturách nebo i institucích EU.

20. 1. 2021
Veletrh Gaudeamus on-line 2021
Zobrazit více

Ve středu 20. listopadu se potkáme na sociálních sítích při živém streamu. Připojte se od 10.45, kdy vás Lenka s Honzou seznámí s Univerzitou Pardubice.
Zjistíte, jaké nabízíme možnosti studia, podíváte se do kampusu a co obnáší život vysokoškoláka.
Zaklikněte si Facebookovou událost Univerzita Pardubice na Gaudeamu on-line, ať vám přenos neuteče a těšíme se na on-line viděnou!

23. 1. 2021
On-line den otevřených dveří
Zobrazit více

Záznam živého přenosu plný rozhovorů se studenty a učiteli, medailonků jednotlivých kateder. Po celou dobu přenosu budeš moci pokládat dotazy prostřednictvím on-line chatu.

Co studují letošní prváci

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Vladimíra Spilková, CSc.
Katedra anglistiky a amerikanistiky
PhDr. Ladislav Vít, Ph.D.
Mgr. Marek Vít

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".