Získáš titul Mgr.
Institucionální akreditace
Specializace studijního programu Historie
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Absolventi specializace Dějiny literární kultury budou na základě studiem získaných znalostí a metodických nástrojů souvisejících s analýzou současné literární, respektive mediální kultury v historickém a sociokulturním kontextu schopni rozumět základním procesům formování a proměn moderní a postmoderní literární kultury. Získané znalosti, dovednosti a návyky tvořící základ jejich specializace by jim měly umožnit nejen bezpečnou orientaci na tomto složitém poli, ale též aktivní účast – ať už badatelskou, redakční nebo autorskou – na tvorbě současné literární kultury, stejně tak jako na příslušně zaměřených programech nejrůznějších kulturních a vzdělávacích institucí.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Blanka Zubáková
získala cenu Magnesia litera za objev roku
pracuje v Akademii věd ČR
Ladislav Nekvapil
v pozici zástupce ředitele Východočeského muzea v Pardubicích ovlivňuje směřování největší muzejní instituce v kraji

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Milena Lenderová, CSc.
Ústav historických věd
prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.
Ústav historických věd
doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D.
Děkan Fakulty filozofické
Ústav historických věd
doc. Mgr. Pavel Marek, Ph.D.
Ústav historických věd

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy. Ve výjimečných případech může přijímací komise uznat za adekvátní absolutorium magisterského studia v jiné příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče, nebo je-li uchazeč absolventem vysoké školy, jejíž studijní programy jsou strukturovány jiným způsobem (například některé zahraniční vysoké školy; v tomto případě se předpokládá nostrifikace diplomu).
Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy, případně magisterského studia v jiné, příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče. U absolventů zahraniční vysoké školy je nezbytná nostrifikace diplomu.