Získáš titul Mgr.
Co obnáší přijímačky?
Ústní pohovor
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Vypisuje 2. kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2021/22. Přihlášky přijímáme do 20. 8. 2021. Více info zde.

Absolventi se rámcově uplatňují v oblastech, kde se spravují a kultivují hodnoty, znalosti a dovednosti nezbytné pro fungování moderního státu a odpovědné demokratické společnosti. Může jít o pracoviště regionální, státní a evropské správy nebo soukromých a neziskových (národních i nadnárodních) institucí zabývajících se výchovou, vzděláváním, vědou, politikou či kulturou obecně, např. školství a média. Nejzdatnější absolventi navazujícího magisterského programu pokračují v doktorském studiu na vysokých školách, mohou se též uplatnit jako učitelé na středních školách, či jako učitelé na vysokých školách nebo badatelé na vědeckých pracovištích.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Doktorské studium filosofie katedry filosofie se zaměřuje především na filosofická témata z oblasti politické filosofie, etiky, filosofie výchovy, filosofické komeniologie, etické aspekty vědy a dějiny filosofie (viz vědecké granty a aktivity katedry a jejích členů).
Angličtina
Angličtina
Doktorské studium filosofie katedry filosofie a religionistiky se zaměřuje především na filosofická témata z oblasti politické filosofie, etiky, filosofie výchovy, filosofické komeniologie, etické aspekty vědy a dějiny filosofie (viz vědecké granty a aktivity katedry a jejích členů).