Získáš titul Mgr.
Institucionální akreditace
Specializace studijního programu Historie
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Vypisujeme 2. kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2021/22. Přihlášky přijímáme do 20. 8. 2021. Více info zde.  Pokud si nejste jisti, která ze specializací je pro Vás ta pravá, podejte si přihlášku do kulturně-historických studií. Při ústním pohovoru Vám doporučíme vhodnou specializaci.

Absolventi studijního programu Historie, specializace Gender history budou vybaveni klíčovými kompetencemi, které jim umožní uplatnění v širokém spektru paměťových i vědecko-výzkumných organizacích reflektujících historickou problematiku. Znalosti aktuálních trendů přístupu k formování a definování pravidel zajištění a udržování genderové rovnosti je budou směřovat také do sféry ochrany práv menšin ve státní správě a v soukromém sektoru, jakož i do prostředí neziskových společností. Důraz kladený na kritickou reflexi historických i soudobých textů a schopnost tvůrčím způsobem utvářet odborné texty pak předurčují absolventy specializace pro možnost realizace vědecké profese, a to formou navazujícího doktorského studia či přímo v rámci výzkumných organizací.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Úspěšní absolventi

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy. Ve výjimečných případech může přijímací komise uznat za adekvátní absolutorium magisterského studia v jiné příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče, nebo je-li uchazeč absolventem vysoké školy, jejíž studijní programy jsou strukturovány jiným způsobem (například některé zahraniční vysoké školy; v tomto případě se předpokládá nostrifikace diplomu).
Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy, případně magisterského studia v jiné, příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče. U absolventů zahraniční vysoké školy je nezbytná nostrifikace diplomu.
Angličtina
Angličtina