Získáš titul Mgr.
Co obnáší přijímačky?
Ústní pohovor
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Studium programu Resocializační pedagogika připravuje odborníka na magisterské úrovni, s plnou kvalifikací pro přímou pedagogickou a poradenskou činnost v zařízeních zaměřených na resocializační činnost, např. ve vězeňských zařízeních, detenčních ústavech, zařízeních postpenitenciární péče, zařízeních ústavní výchovy, v nízkoprahových centrech apod.

Dle platné legislativy příslušných ministerstev je absolvent plně kvalifikován pro činnost vychovatele ve školských zařízeních (MŠMT) a úředníka probační a mediační služby (MS).

V rámci Vězeňské služby ČR, dle vnitřních rezortních předpisů, vytváří studium pro bsolventa předpoklady k výkonu funkce vychovatele, pedagoga volného času, speciálního pedagoga a po doplnění psychoterapeutického výcviku pro výkon funkce vychovatele-terapeuta. Rovněž je kvalifikován pro organizační a řídící práci v rámci Vězeňské služby ČR.

Absolvent programu Resocializační pedagogiky se uplatní v činnostech s osobami všech věkových kategorií (děti, dospělí, senioři).

Co obnáší přijímačky?

• Uchazeč musí absolvovat minimálně bakalářské vysokoškolské studium humanitního zaměření, s pedagogickou specializací.
  • Přijímací zkouška má charakter ústního pohovoru, který zahrnuje diskusi o bakalářské práci, uchazeč prokazuje orientaci v problematice oboru a odborné literatuře. U uchazečů se předpokládá znalost základů humanitních věd v disciplínách pedagogika, psychologie, filosofie, sociologie, právo a metodologie vědeckého výzkumu, dále znalosti v oblasti sociální politika, multikulturní výchova, vzdělávací politika, organizace neziskového sektoru a systém celoživotního vzdělávání.
  • Pokud absolvovaný bakalářský program humanitního zaměření nemá pedagogickou specializaci, složí uchazeč rozdílovou zkoušku z předmětu Základy pedagogiky.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webu fakulty.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Mgr. Lucie Hájková
Asistent na Katedře věd o výchově
Pavlína Potůčková
ředitelka Centra Kosatec a místopředsedkyně spolku
Hana Ramseidlová
Probační úředník
Probační a mediační služba

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.
Katedra věd o výchově
doc. PhDr. Albín Škoviera, PhD.
Katedra věd o výchově
Ing. Jaroslav Myslivec, Ph.D.

Kde můžeš absolvovat praxi

Léčebna návykových nemocí v Nechanicích
    Dětský diagnostický ústav
    Fond ohrožených dětí Klokánek

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".