Počet zapsaných studentů v AR 2020/2021

Naučíme tě provádět radiologické zobrazovací a ozařovací výkony, pracovat s nejmodernější zdravotnickou technikou, pečovat o člověka v průběhu výkonu. Budeš rozumět oborům radiologie, radiodiagnostika, radioterapie, nukleární medicína, ošetřovatelství. Ukážeme ti, jak provádět výzkum a využívat jeho výsledky ve svém oboru. Povedeme tě ke kritickému myšlení a všeobecnému rozhledu vysokoškolsky vzdělaného člověka.

Získáš kvalifikaci radiologický asistent a kompetence provádět léčebné a zobrazovací výkony, které využívající principy fyzikálního záření nebo jiné fyzikální principy. Budeš moci poskytovat specifickou ošetřovatelskou péči s výkony spojenou. Staneš se zdravotnickým odborníkem, který může najít uplatnění v zařízeních, kde se využívá ionizující záření, ultrazvuk nebo nukleární magnetická rezonance.

2021Září
Červen
2021-09-24T00:00:00
24. 9. 2021 - 24. 9. 2021
Noc vědců v Pardubicích 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.

Po vystudování budeš

Radiologický asistent

Úspěšní absolventi

Bc. Jitka Trýbová
Oddělení nukleární medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové
radiologický asistent

Jitka se po studiu Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí přihlásila na obor Radiologický asistent na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Sama výběr tohoto oboru hodnotí jako skvělou volbu. Jitka po studiu pracovala v pražském Prothon Therapy center na oddělení nukleární medicíny. Nyní pracuje na oddělení nukleární medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.... rozhovor s Jitkou

Tvoje studijní referentka

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 + 1, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15 000

V rámci prezenčního studia chodíš do školy dle rozvrhu, který si sám sestavíš (pondělí - pátek).