Počet zapsaných studentů v AR 2020/2021

Naučíme tě provádět radiologické zobrazovací a ozařovací výkony, pracovat s nejmodernější zdravotnickou technikou, pečovat o člověka v průběhu výkonu. Budeš rozumět oborům radiologie, radiodiagnostika, radioterapie, nukleární medicína, ošetřovatelství. Ukážeme ti, jak provádět výzkum a využívat jeho výsledky ve svém oboru. Povedeme tě ke kritickému myšlení a všeobecnému rozhledu vysokoškolsky vzdělaného člověka.

Získáš kvalifikaci radiologický asistent a kompetence provádět léčebné a zobrazovací výkony, které využívající principy fyzikálního záření nebo jiné fyzikální principy. Budeš moci poskytovat specifickou ošetřovatelskou péči s výkony spojenou. Staneš se zdravotnickým odborníkem, který může najít uplatnění v zařízeních, kde se využívá ionizující záření, ultrazvuk nebo nukleární magnetická rezonance.

2021Červen
Září

Po vystudování budeš

Radiologický asistent

Úspěšní studenti

Bc. Jitka Trýbová
Oddělení nukleární medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové
radiologický asistent

Jitka se po studiu Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí přihlásila na obor Radiologický asistent na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Sama výběr tohoto oboru hodnotí jako skvělou volbu. Jitka po studiu pracovala v pražském Prothon Therapy center na oddělení nukleární medicíny. Nyní pracuje na oddělení nukleární medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.... rozhovor s Jitkou

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 + 1, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15.000,-

V rámci prezenčního studia chodíš do školy dle rozvrhu, který si sám sestavíš (pondělí - pátek).