Typ programu
Akademický

Důraz bude kladen na získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání. Dostatek prostoru budeš mít ale i k osvojení praktických dovedností. Teorii si budeš ověřovat v moderních laboratořích nebo při úkolech napojených na partnery v průmyslu.  Odborníci z praxe se také zapojují do výuky.

Po absolvování bakalářského studia budeš moci pokračovat v jakémkoliv typu navazujícího studijního programu, nebo se rozhodnout pro přímý nástup do praxe. Vybraní absolventi navazujícího studijního programu mohou pokračovat v doktorském studijním programu.

Předpokládaný počet přijatých
ONLINE Den otevřených dveří
dod.fei.upce.cz

Přijď k nám studovat jedinečný studijní program. Získáš potřebné teoretické znalosti, na kterých budeš během svého studia dále stavět. Teorie však bude jen začátek. Vše si budeš ověřovat a zkoušet v laboratořích i na rozsáhlých úkolech napojených na naše partnery v průmyslu. Dokonce můžeš přinést vlastní projekty, které budeš v rámci studia rozvíjet, například formou bakalářské práce.

Pojmy jako měření, regulace, zpětná vazba, regulátor, PLC, mechatronika nebo robotika budou pro tebe důvěrně známými. S novými znalostmi a dovednostmi se lehce uplatníš v mnoha technických, vývojových i výzkumných pozicích ve výrobních, technologických a projekčních firmách.

Co budeš studovat?

Na konkrétní plán studia, předměty a jejich obsah se můžeš podívat na našem webu. Kdyby tě cokoliv zajímalo, můžeš nám napsat nebo nám zavolat.

Kde se uplatníš?

automatizační technik
projektant automatizačních systémů
projektant řídících systémů

Úspěšní absolventi

Ing. Miloslav Kočí
projektový manažer

To hlavní, co si z univerzitních studií odnesete, není pouze znalost Maxwellových rovnic, nebo jak počítat integrál. Důležitější je vědět, jak získávat kontakty, jak prezentovat před publikem, schopnost dohledat důležité informace nebo se umět připravit na významnou zkoušku. To vše mi Univerzita Pardubice dala, bez toho bych se v mém zaměstnání neobešel.

Bc. Roman Štěpánek

Vždycky mě zajímala umělá inteligence. Fascinuje mě, jak vychází z přírodních jevů. Chci být součástí 4. průmyslové revoluce. Využít vědecké poznání, zlepšovat digitalizaci a automatizaci výroby. Mám v plánu být v centru těchto změn. Buď tam i ty. Najdi svoji identitu.

Ing. Karel Dytrych
podnikatel a konzultant

Studium rozvinulo moji kreativitu. Udělat složité věci jednoduššími mě baví. Naše Freelo.cz usnadňuje podnikání firmám i organizacím. Díky jednoduchému serveru Vas-Hosting.cz se může o chod webových aplikací starat kdokoliv ze zaměstnanců. Chtěj víc. Najdi svoji identitu.

Kdo tě bude učit?

doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D.
Katedra řízení procesů
proděkan pro vědu a tvůrčí činnost
doc. Ing. František Dušek, CSc.
Katedra řízení procesů
proděkan pro vzdělávací činnost

V jakých firmách nebo institucích budeš moct dělat praxi

ProjectSoft HK a.s.
    Domat Control System s.r.o.
    JHV-Engineering s.r.o.
    K2 Machine s.r.o.
    Teco a.s.
    SUMO s.r.o.
    SmartBIT s.r.o.
    ControlTech s.r.o.
    Spel a.s.

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 600 Kč měsíčně
Stipendium pro sociálně znevýhodněné studenty
3800 kč
Mimořádná jednorázová stipendia
za vynikající reprezentaci školy ve sportu či umění, za mimořádné vynikající výsledky ve výzkumné činnosti
Zahraniční stipendium
na podporu studia či stáže v zahraničí

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za prvních započatých 6 měsíců 15 000 Kč.

Denní forma studia, která ti umožní pravidelně navštěvovat přednášky a semináře podle rozvrhu, který si sestavíš.

Fakulta elektrotechniky a informatiky
Přijď k nám studovat a staň se odborníkem v oblasti automatizace, mechatroniky, robotiky a umělé inteligence. Tyto oblasti zažívají bouřlivý rozvoj a po absolvování studia si budeš vybírat z rozsáhlé nabídky zajímavých pracovních pozic.

Život v Pardubicích

Sídlíme v příjemném prostředí v centru města, odkud budeš mít vše na dosah.