Získáš titul Ing.
Typ programu
Akademický

Naučíme Tě analyzovat finanční fungování a solventnost klientů, budeš umět samostatně a kvalifikovaně rozhodovat jak a kam investovat. Naučíš se také plynně cizí jazyk a bezproblémově používat pro výpočty a analýzy moderní informační technologie.

Po ukončení studia budeš moci pracovat jako analytik a finanční manažer bank, pojišťoven a dalších finančních nebo investičních společností. Díky jedinečnému studiu se přidáš k mnoha našim úspěšným absolventům. Velmi snadno nalezneš uplatnění jako analytik a finanční manažer bank, pojišťoven a jiných finančních institucí, protože budeš schopen samostatně rozhodovat na základě profesionálních analýz a pomocí adekvátních exaktních metod a kvantitativních metod v kombinaci se znalostmi informačních technologií.

Double Degree program

V rámci studia specializace Management finančních institucí se můžeš zapojit do Double Degree programu, který fakulta realizuje společně s Technische Universität Dresden (TU Dresden), fakultou Internationales Hochschulinstitut Zittau (IHI Zittau) v Německu. Podstata „double degree“ spočívá v tom, že po úspěšném absolvování programu získáš diplomy dva (od domácí i zahraniční univerzity). To je umožněno tím, že některé předměty se uznávají pro oba studijní programy. Získáním „double degree“ si mimo jiné významně vylepšíš postavení na evropském i českém trhu práce, nejen proto, že TU Dresden patří mezi 12 nejlepších vysokých škol v Německu.

Co budeš studovat?

Klasické studium magisterského programu specializace Management finančních institucí. Navíc strávíš jeden semestr (pro pobyt na zahraniční instituci je možné čerpat prostředky z Erasmus+ ) na IHI Zittau. Studium probíhá v češtině, semestr v zahraničí se vyučuje v angličtině. Můžeš zde studovat předměty jako např. Responsible Management, Intercultural Communication, Research Project in International Business, Managing the Multinational Company, International Business Law, Finance, Applied Microeconomics. Můžeš využít i libovolnou nabídku předmětů TU Dresden.

Více informací o studiu poskytne

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš.

Život v Pardubicích