Špičkové mezinárodní vědecké pracoviště
Co obnáší přijímačky?
Bez přijímaček
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Studium filosofie se věnuje zejména etice a základním filosofickým tématům, otázkám a problémům od klasického Řecka až po současnost. Naučíš se kriticky myslet a správně argumentovat. Vykročíš ze stínu dějin a zorientuješ se v minulém a současném českém i světovém myšlení. Poznáš antickou filosofii, filosofii středověku, novověké myšlení či kontinentální a analytickou filosofii 20. století. Podílet se můžeš na organizaci konferencí, workshopů a spolupracovat s námi můžeš na výzkumných projektech.

Jako univerzálně vzdělaný člověk se uplatníš všude tam, kde se pracuje s řečí nebo slovem. Budeš schopen uchopit filosofické  problémy v oblasti etiky, výchovy či politiky. Seznámíš se s dějinami myšlení od antické filosofie po filosofii 20. století. Budeš schopen důkladně pracovat s textem, argumentovat a diskutovat.

8. 3. 2021
Akce pro uchazeče: FFakulta@na dosah
Zobrazit více

Dny otevřených dveří na FF UPCE proběhly v lednu...ale my dveře nezavíráme. Naši fakultu máš stále na dosah! Studenti, učitelé a Tvoje dotazy. Najdi svoji identitu.

KDY: 8. –  11. března 2021            KDE: online v MS Teams
Více info zde.

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Navazující magisterské studium filosofie se zaměřuje na témata evropské filosofické tradice od řeckých počátků až po současnost, a to se zvláštním zřetelem k filosofii lidské praxe – etice a politickému myšlení. Cílem studia je důkladné uvedení studentů do hlavních proudů, směrů a otázek těchto filosofických oborů, a to ve vztahu k evropskému metafyzickému myšlení. Etika a politická filosofie nejsou chápány jako oddělené specializované disciplíny, ale jako perspektivy zkoumajícího myšlení, které zůstává v původním slova smyslu filosofické.
Doktorské studium filosofie katedry filosofie se zaměřuje především na filosofická témata z oblasti politické filosofie, etiky, filosofie výchovy, filosofické komeniologie, etické aspekty vědy a dějiny filosofie (viz vědecké granty a aktivity katedry a jejích členů).
Angličtina