Kvalita vzdělání
Specializace studijního programu Historie
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Provozní informace pro rok 2021
Vzhledem k tomu, že počet přihlášených uchazečů do studijních programů byl vyšší než počet přijímaných uchazečů, byli jsme nuceni podniknout kroky,  které nám umožní přijmout takový počet uchazečů, který nepřesáhne kapacitu studijních programů. Všichni uchazeči byli dne 18. 5. 2021 e-mailem vyrozuměni o následném postupu. Věnujte, prosím, pozornost e-mailovým schránkám.

Absolventi studijního programu Historie, specializace Kulturně historická studia budou připraveni k uplatnění poznatků a metod, které se podílely na formování proudu kulturních dějin. Nabydou schopnost kriticky interpretovat historické prameny odlišného typu (písemné, dvourozměrné, trojrozměrné, filmové i datové), osvojí si tvůrčí principy utváření vědeckých textů a vyhodnocování i prezentaci rozsáhlých informačních databází, což jim dává možnost flexibility v budoucím pracovním uplatnění. Jejich pracovní uplatnění je směřováno pro paměťové instituce muzeálního typu.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Specializace Kulturně historická studia vychází z aktuálního pojetí kulturních dějin kladoucím důraz na antropologizující směr bádání s výzkumným akcentem zohledňujícím především středoevropský vývoj v 15. - 19. století.
Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy. Ve výjimečných případech může přijímací komise uznat za adekvátní absolutorium magisterského studia v jiné příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče, nebo je-li uchazeč absolventem vysoké školy, jejíž studijní programy jsou strukturovány jiným způsobem (například některé zahraniční vysoké školy; v tomto případě se předpokládá nostrifikace diplomu).
Angličtina
Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy, případně magisterského studia v jiné, příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče. U absolventů zahraniční vysoké školy je nezbytná nostrifikace diplomu.