Získáš titul Mgr.
Institucionální akreditace
Specializace studijního programu Historie
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Absolventi studijního navazujícího magisterského programu Historie, specializace Kulturně historická studia získají schopnost nazírat otázky a problémy současného světa v kontextu historického vývoje.

Během svého studia se seznámí s klíčovými tématy sociálních dějin od 15. do 20. století, která budou představována průřezově napříč všemi tehdejšími společenskými vrstvami a převážně ve středoevropské perspektivě.

Ústředním objektem zkoumání bude proces formování moderního státu a jeho dopad na společnost. Na základě získaných poznatků nabydou studenti schopnost orientovat se v aktuálních sporech o minulost, přistupovat k aktuálním politickým, sociálním a kulturním problémům se znalostí historických souvislostí.

Díky komplexní znalosti společenského vývoje naleznou pracovní uplatnění jak v paměťových institucích muzeálního typu, tak například v médiích.

8. 3. 2021
Akce pro uchazeče: FFakulta@na dosah
Zobrazit více

Dny otevřených dveří na FF UPCE proběhly v lednu...ale my dveře nezavíráme. Naši fakultu máš stále na dosah! Studenti, učitelé a Tvoje dotazy. Najdi svoji identitu.

KDY: 8. –  11. března 2021            KDE: online v MS Teams
Více info zde.

Kde můžeš absolvovat praxi

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy. Ve výjimečných případech může přijímací komise uznat za adekvátní absolutorium magisterského studia v jiné příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče, nebo je-li uchazeč absolventem vysoké školy, jejíž studijní programy jsou strukturovány jiným způsobem (například některé zahraniční vysoké školy; v tomto případě se předpokládá nostrifikace diplomu).
Angličtina
Uchazeč je absolventem magisterského studia v oblasti vzdělávání Historické vědy, případně magisterského studia v jiné, příbuzné oblasti vzdělávání, pokud odpovídá zamýšlené badatelské specializaci uchazeče. U absolventů zahraniční vysoké školy je nezbytná nostrifikace diplomu.
Angličtina