Typ programu
Profesní
Počet zapsaných studentů v AR 2020/2021

Naučíme tě, jak pochopit lidi a jejich potřeby, jak pečovat o zdravou i nemocnou ženu, o těhotnou, rodičku a novorozence, jak zvládat krizové situace. Budeš rozumět oborům porodní asistence, gynekologie, porodnictví a neonatologie (nauka o novorozencích) i humanitním oborům, jako je např. psychologie, etika, sociologie. Ukážeme ti, jak provádět výzkum a využívat jeho výsledky ve svém oboru. Získáš všeobecný rozhled vysokoškolsky vzdělaného člověka.

Získáš kvalifikaci Porodní asistentka/Porodní asistent a profesní kompetence uznávané v ČR i v celé EU. Můžeš se ucházet o práci v EU. Staneš se odborníkem, který se může uplatnit v nemocnicích, porodnicích, vysoce specializovaných centrech, ambulancích i v terénní péči. Budeš moci pracovat samostatně nebo v týmu dalších odborníků.

Po vystudování budeš

Porodní asistentka

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V rámci prezenčního studia chodíš do školy dle rozvrhu, který si sám sestavíš (pondělí - pátek).

Fakulta zdravotnických studií
Jsi již odborníkem v oblasti péče o ženu a novorozence, máš bakalářský diplom v oboru porodní asistentka? Chceš se dále rozvíjet, získat úplné vysokoškolské vzdělání? Chceš se stát odborníkem v péči o ženu před, v průběhu a po operačním výkonu?