Počet zapsaných studentů v AR 2020/2021
Odborná praxe + odborná praxe individuální
Odborné praxe jsou u kombinované formy studia plněny ve stejném rozsahu jako u prezenční formy studia (3 320 hod.). Studující, kteří již získali odbornost všeobecná sestra či zdravotnický asistent/praktická sestra, si mohou podat žádost o uznání 1200 hod.

Naučíme tě pochopit lidi a jejich potřeby, poskytovat odbornou péči zdravým, nemocným, osobám se zdravotním postižením, umírajícím, dospělým i dětem. Budeš rozumět oboru ošetřovatelství, klinickým medicínským oborům i humanitním oborům, jako je např. psychologie, etika, sociologie. Ukážeme ti, jak provádět výzkum a využívat jeho výsledky ve svém oboru. Povedeme tě ke kritickému myšlení a všeobecnému rozhledu vysokoškolsky vzdělaného člověka.

Získáš kvalifikaci všeobecná sestra/všeobecný ošetřovatel a profesní kompetence uznávané v ČR i v celé EU. Můžeš se ucházet o práci v EU. Najdeš uplatnění v různých klinických oborech, v nemocnicích, vysoce specializovaných centrech, ambulancích i v terénní a domácí péči. Budeš moci pracovat samostatně nebo v týmu dalších odborníků.

2021Červen
Září

Po vystudování budeš

Všeobecná sestra
Všeobecný ošetřovatel

Úspěšní studenti

Mgr. et Mgr. Oldřich Hošek
Pardubická nemocnice, Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
vrchní sestra Oddělení klinické a radiační onkologie

Oldřich po ukončení střední zdravotnické školy absolvoval bakalářský obor Všeobecná sestra na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice, a dále pokračoval v navazujícím magisterském studiu na obor Ošetřovatelská péče ve vybraných klinických oborech se zaměřením na onkologii a paliativní péči a současně nastoupil jako všeobecná sestra na Oddělení klinické a radiační onkologie Pardubické nemocnice. Na tomto oddělení pracuje dodnes. ....rozhovor s Oldřichem

Mgr. Jan Doležal
Pardubická nemocnice, NPK, a. s.
všeobecná sestra na Oddělení klinické a radiační onkologie

Honza vystudoval střední odbornou školu obchodu a služeb, a poté prakticky hned nastoupil do bankovního sektoru, kde zůstal celých 12 let. Práce ho přestala naplňovat a začal hledat jiný smysl toho, co dělá. Tehdy se rozhodl přihlásit dálkově do bakalářského studijního programu pro vzdělávání všeobecných sester. V roce 2020 úspěšně absolvoval navazující magisterské studium Ošetřovatelská péče v interních oborech.

Práce ve zdravotnictví se pro něj stala správnou volbou. V současné době pracuje na lůžkovém oddělení komplexního onkologického centra v Pardubické nemocnici, kde je dle svých slov součástí nejlepšího kolektivu, který ve zdravotnictví potkal...rozhovor s Honzou

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 + 1, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15.000,-

Kombinované studium

Bc. studium ​​​​- výuka v pátek a sobotu

NMgr. studium - bloková výuka

zimní semestr: 2 týdenní bloky + 5 pátků v lichých týdnech

letní semestr: 2 týdenní bloky + 5 pátků v sudých týdnech

Fakulta zdravotnických studií
Máš bakalářský diplom v programu Ošetřovatelství, oboru Všeobecná sestra nebo Ošetřovatelství? Chceš získat úplné vysokoškolské vzdělání, které má vynikající uplatnění v praxi? Zajímá tě chirurgie? Vyber si náš navazující magisterský studijní program Specializace v ošetřovatelství - Perioperační péče.