Počet zapsaných studentů v AR 2020/2021
PRAXE
praxe

Naučíme tě pochopit lidi a jejich potřeby, poskytovat odbornou péči zdravým, nemocným, osobám se zdravotním postižením, umírajícím, dospělým i dětem. Budeš rozumět oboru ošetřovatelství, klinickým medicínským oborům i humanitním oborům, jako je např. psychologie, etika, sociologie. Ukážeme ti, jak provádět výzkum a využívat jeho výsledky ve svém oboru. Povedeme tě ke kritickému myšlení a všeobecnému rozhledu vysokoškolsky vzdělaného člověka.

Získáš kvalifikaci všeobecná sestra/všeobecný ošetřovatel a profesní kompetence uznávané v ČR i v celé EU. Můžeš se ucházet o práci v EU. Najdeš uplatnění v různých klinických oborech, v nemocnicích, vysoce specializovaných centrech, ambulancích i v terénní a domácí péči. Budeš moci pracovat samostatně nebo v týmu dalších odborníků.

2021Červen
Září

Po vystudování budeš

Všeobecná sestra
Všeobecný ošetřovatel

Úspěšní studenti

Mgr. Jan Doležal
Pardubická nemocnice, NPK, a. s.
všeobecná sestra na Oddělení klinické a radiační onkologie

Honza vystudoval střední odbornou školu obchodu a služeb, a poté prakticky hned nastoupil do bankovního sektoru, kde zůstal celých 12 let. Práce ho přestala naplňovat a začal hledat jiný smysl toho, co dělá. Tehdy se rozhodl přihlásit dálkově do bakalářského studijního programu pro vzdělávání všeobecných sester. V roce 2020 úspěšně absolvoval navazující magisterské studium Ošetřovatelská péče v interních oborech.

Práce ve zdravotnictví se pro něj stala správnou volbou. V současné době pracuje na lůžkovém oddělení komplexního onkologického centra v Pardubické nemocnici, kde je dle svých slov součástí nejlepšího kolektivu, který ve zdravotnictví potkal...rozhovor s Honzou

Mgr. Kristýna Pospíchalová
Kardiologické oddělení interní kliniky Pardubické nemocnice, NPK, a. s.
staniční sestra

Kristýna vystudovala po Střední zdravotnické škole bakalářský obor Všeobecné ošetřovatelství a po té navazující magisterský obor Ošetřovatelsví .....článek o Kristýně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 + 1, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15.000,-

V rámci prezenčního studia chodíš do školy dle rozvrhu, který si sám sestavíš (pondělí - pátek).

Fakulta zdravotnických studií
Máš bakalářský diplom v programu Ošetřovatelství, oboru Všeobecná sestra nebo Ošetřovatelství? Chceš získat úplné vysokoškolské vzdělání, které má vynikající uplatnění v praxi? Zajímá tě chirurgie? Vyber si náš navazující magisterský studijní program Specializace v ošetřovatelství - Perioperační péče.