Výuka je kompletně v češtině

Studiem oboru dosáhneš perfektní znalosti všech aspektů anglického jazyka na úrovni C1 a také výborného přehledu o literatuře, kultuře a dějinách anglicky mluvících zemí. Našim cílem je rozvinout tvé komunikační schopnosti v anglickém jazyce a seznámit tě se základy lingvistických, literárně-kulturních a pedagogicko-psychologických disciplín. Všechny znalosti a dovednosti využiješ zejména k navazujícímu magisterskému studiu, které vede k získání plné učitelské kvalifikace.

Jako absolvent se můžeš uplatnit ve vzdělávacích institucích, například jako asistent, lektor na jazykové škole či v překladatelské činnosti a taktéž ve veřejném sektoru (v neziskových organizacích i v relevantní oblasti státní správy), související mimo jiné s evropskou integrací. Přijď k nám studovat atraktivní studijní program Anglický jazyk pro vzdělávání a my ti ukážeme správný směr.

20. 1. 2021
Veletrh Gaudeamus on-line 2021
Zobrazit více

Ve středu 20. listopadu se potkáme na sociálních sítích při živém streamu. Připojte se od 10.45, kdy vás Lenka s Honzou seznámí s Univerzitou Pardubice.
Zjistíte, jaké nabízíme možnosti studia, podíváte se do kampusu a co obnáší život vysokoškoláka.
Zaklikněte si Facebookovou událost Univerzita Pardubice na Gaudeamu on-line, ať vám přenos neuteče a těšíme se na on-line viděnou!

23. 1. 2021
On-line den otevřených dveří
Zobrazit více

Záznam živého přenosu plný rozhovorů se studenty a učiteli, medailonků jednotlivých kateder. Po celou dobu přenosu budeš moci pokládat dotazy prostřednictvím on-line chatu.

Co studují letošní prváci

Profesní uplatnění

překladatel
tlumočník
majitel jazykovky
copywriter
učitel
lektor
pracovník v neziskovce

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Vladimíra Spilková, CSc.
Katedra anglistiky a amerikanistiky
PhDr. Ladislav Vít, Ph.D.
Mgr. Marek Vít

Kde můžeš absolvovat praxi

ZŠ Benešovo náměstí Pardubice
    GYASOS Přelouč
    ZŠ Studánka Pardubice

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Navazující magisterské
Baví tě angličtina, chceš ji umět pořádně, rozumět jejímu vývoji a literatuře? Angličtina je a bude světovým jazykem a málokdo ji ovládá bravurně. Budou tě tak potřebovat v mnoha firmách a institucích a domluvíš se s lidmi po celém světě.
Navazující magisterské
Program rozvíjí komunikační kompetenci studentů v anglickém jazyce, prohlubuje jejich vhled do oboru anglický jazyk (z pohledu lingvistického a kulturně-literárního). Jeho cílem je připravit kvalifikované odborníky, učitele anglického jazyka, a vybavit je profesními kompetencemi, které jim umožní kvalitně vykonávat profesi v kontextu současných i budoucích požadavků na vzdělávání.