Specializace je součástí studijního programu
Humanitní studia
Písemný test – 2 části

Stačí se přihlásit na jednu z těchto tří specializací – v pedagogických vědách, v historických vědách nebo v sociologicko-antropologických vědáchPřijímací zkoušky do studijního programu Humanitní studia jsou společné pro všechny tři specializace – nepodávejte si tedy více přihlášek do různých specializací

Humanitní studia poskytují teoretické poznatky z humanitních a společenských věd, budeš se zabývat pedagogikou, psychologií, historií, etikou či antropologií. Až během studia se můžeš rozhodnout, které oblasti se chceš věnovat více, zda pedagogické, sociologicko-antropologické nebo historické. Specializaci můžeš změnit na začátku druhého ročníku bakalářského studia.

Díky Specializaci v historických vědách se zorientuješ v základních historických souvislostech dějin 20. století. Budeš připraven pro studium navazujících studijních programů historie a příbuzných věd nebo pro výkon povolání na úrovni bakaláře v oblasti muzejnictví, archivnictví a průvodcovství po kulturních a historických památkách.

Přijímací zkouška je písemná, skládá se ze dvou testů:

• vlastní test všeobecných znalostí ze souboru společenských věd,
  • vlastní test studijních předpokladů.

V rámci přijímacího řízení musí uchazeči se státním občanstvím jiným než České republiky prokázat jazykovou způsobilost pro studium ve studijním programu v českém jazyce, a to dokladem o absolvování certifikované zkoušky z českého jazyka pro cizince alespoň na úrovni C1 podle Společného evropského referenčního rámce.  Tento certifikát uchazeč doloží jako povinnou přílohu e-přihlášky.

E-přihláška umožňuje nahrát pouze jeden dokument. Více příloh uchazeč vloží formou vícestránkového souboru formátu pdf.

pracovník ve státní správě
veřejná správa
neziskové organizace
mezinárodní organizace
zaměstnanec v archivnictví
zaměstnanec v muzejnictví
průvodce
kulturní a historické památky

Kačka Přibylová
studentská ambasadorka
Humanitní studia

Mgr. Pavlína Potůčková
ředitelka Centra Kosatec

místopředsedkyně České abilympijské asociace, z. s. , lektorka kurzů pro pracovníky v sociálních službách, vedoucí pracovní skupiny č. 2 v rámci Komunitního plánování MMP

Bc. Marek Vala
Ministerstvo obrany ČR

Po studiu Humanitních studií, přes řešení pobytů cizinců a práci vedoucího v informačním centru jsem se propracoval až na tiskové oddělení Ministerstva obrany ČR, kde máme jako tým na starosti většinu mediálních aktivit resortu, včetně správy sociálních sítí či doprovázení čelních představitelů při akcích na veřejnosti.

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.
Katedra věd o výchově
obecná pedagogika, dějiny pedagogiky, alternativní školství, kvalita a evaluace ve vzdělávání
Ing. Jaroslav Myslivec, Ph.D.
informační technologie
PaedDr. Zdenka Šándorová, Ph.D.
Katedra věd o výchově
speciální pedagogika, organizace neziskového sektoru
Mgr. Adriana Sychrová, Ph.D.
Katedra věd o výchově
sociální práce, sociální pedagogika, sociální politika
PhDr. Jana Křišťálová
Katedra věd o výchově
vývojová psychologie, sociální psychologie, sociální deviace
Mgr. Lucie Hájková
Katedra věd o výchově
vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem, evropanství z pohledu kultury, pedagogiky a historie, etika, interkulturní pedagogika

muzea
    archivy
    Muzeum východních Čech v Hradci Králové
    Východočeské muzeum v Pardubicích

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Cílem studijního programu Resocializační pedagogika je vybavit studenty speciálními dovednostmi a znalostmi pro asistenční a pedagogickou práci v resocializačních a reedukačních zařízeních a institucích různých resortů. Smyslem je poskytnout absolventovi teoretické poznatky a aplikační dovednosti v pedagogických disciplínách ve vzájemné provázanosti a v mezioborových souvislostech ve smyslu praktického uplatnění ve specifických pedagogických profesích. Dalším cílem je rozvinout schopnost flexibilně přizpůsobovat své vlastní znalosti, zkušenosti a dovednosti stále se měnícím objektivním podmínkám a novým profesním požadavkům kladeným na pedagogické pracovníky a pracovníky v oblasti sociálních služeb.