Stačí se přihlásit na jednu z těchto tří specializací – v pedagogických vědách, v historických vědách nebo v sociologicko-antropologických vědách. Přijímací zkoušky do studijního programu Humanitní studia jsou společné pro všechny tři specializace – nepodávejte si tedy více přihlášek do různých specializací.
Co tě naučíme?
Humanitní studia poskytují teoretické poznatky z humanitních a společenských věd, budeš se zabývat pedagogikou, psychologií, historií, informatiku či antropologií.
Důraz je kladen na jazykové dovednosti a celý program vytváří moderní a široce pojatý základ pro komplexní porozumění problémům člověka a společnosti.
Až během studia se můžeš rozhodnout, které oblasti se chceš věnovat více, zda pedagogické, sociologicko-antropologické nebo historické. Specializaci můžeš změnit na začátku druhého ročníku bakalářského studia.
Čím budeš?
Specializace v sociologicko-antropologických vědách ti přinese orientaci v sociologicko-antropologických disciplínách s důrazem na práci s etnickými skupinami, národnostními minoritami. Budeš připraven vykonávat základní výzkumná šetření a výzkumy v oblasti antropologie s důrazem na vizuální antropologii.
Absolvent bakalářského programu humanitního zaměření disponuje nejen teoretickými znalostmi, ale i širokou škálou praktických dovedností multidisciplinární povahy.
Díky rozvinutému tvořivému myšlení a metodologickému přístupu je schopen uplatnit své znalosti ve vybraných oblastech lidské činnosti. Absolventi získávají důkladné teoretické poznatky o hlavních trendech v humanitních vědách a zároveň hlubší porozumění současným problémům společenského vývoje.
Co obnáší přijímačky?
Přijímací zkouška je písemná, skládá se ze dvou testů:
- vlastní test všeobecných znalostí ze souboru společenských věd,
- vlastní test studijních předpokladů.
Na základě získaných bodů (maximálně 100) bude sestaveno pořadí uchazečů, z nichž 85 nejúspěšnějších bude přijato ke studiu.
V rámci přijímacího musí cizinci prokázat jazykovou způsobilost pro studium ve studijním programu v českém jazyce, a to dokladem o absolvování certifikované zkoušky z českého jazyka pro cizince alespoň na úrovni C1 podle Společného evropského referenčního rámce. Tento certifikát uchazeč doloží jako povinnou přílohu e-přihlášky.
Pravidla pro možné prominutí přijímacích zkoušek
Přijímací zkouška se nepromíjí.
Navštiv nás
Máš zájem o historii, cizí jazyky, humanitní studia, literaturu, filosofii, religionistiku nebo sociální antropologii? Dveře naší fakulty otevřeme v pátek 31. ledna 2025
Více info a program najdeš na webu ff.upce.cz
Navštivte největší vzdělávací veletrh v ČR. Čeká Vás setkání se studenty Fakulty filozofické. S úsměvem zodpovíme Vaše dotazy a předáme Vám zkušenosti se studiem.
Předměty v rámci tohoto studia
Profesní uplatnění
Úspěšní studenti, absolventi a reference
Hlas FF UPCE tvoří dobrovolníci z řad studentek a studentů a slouží pro usnadnění vstupu do vysokoškolského života. Jednotlivé prváky určitě potkáte na Dni otevřených dveří, veletrhu Gaudeamus a dalších popularizačních akcích.
Potřebujete poradit? Napište na studentský e-mail ambasadorovi / ambasadorce daného studijního programu.
místopředsedkyně České abilympijské asociace, z. s. , lektorka kurzů pro pracovníky v sociálních službách, vedoucí pracovní skupiny č. 2 v rámci Komunitního plánování MMP
Po studiu Humanitních studií, přes řešení pobytů cizinců a práci vedoucího v informačním centru jsem se propracoval až na tiskové oddělení Ministerstva obrany ČR, kde máme jako tým na starosti většinu mediálních aktivit resortu, včetně správy sociálních sítí či doprovázení čelních představitelů při akcích na veřejnosti.
Kdo Tě bude učit
Kde můžeš absolvovat praxi
- neziskové organizaceneziskové organizace
- státní a veřejná správastátní a veřejná správa
Jaká můžeš získat stipendia
Poplatky za studium
Prezenční studium
V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".