Co obnáší přijímačky?
Bez přijímaček - kritéria přijetí upřesněna níže
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Studiem oboru Anglického jazyka pro odbornou praxi se naučíš komunikovat v anglickém i českém jazyce na vynikající úrovni. Získáš potřebné vědomosti z lingvistické, literární i kulturní oblasti a také poznatky z oblasti odborného překladu a tlumočení. Díky praktickým překladatelským dovednostem a základům z ekonomicko-správních disciplín zvládneš pracovat s anglickými texty z různých oblastí.

Jako absolvent budeš mít odpovídající komunikativní schopnosti v anglickém jazyce, překladatelské dovednosti a základní orientaci v odborných předmětech jako je management, marketing nebo právo. Získáš široké uplatnění například v překladatelských agenturách a redakcích, v administrativě, ve státní správě a samosprávě, v podnicích zabývající se zahraničními styky, v obchodních firmách či kulturních nadacích – tedy všude, kde je zapotřebí dokonalá znalost anglického jazyka.

Co obnáší přijímačky?
Přijímací zkoušky se ruší
Uchazeči jsou povinni dodat jako přílohu e-přihlášky v termínu do 20. dubna 2021:

1. naskenované kopie vysvědčení ze střední školy 1., 2. a 3. ročníku z obou pololetí ve formátu pdfNEBO kopii certifikátu jazykové zkoušky minimálně na úrovni B2 nebo vyšší, uvedené v seznamu MŠMT dostupném zde. Jiné, než v seznamu uvedené certifikáty nezasílejte!

Certifikát nahrazuje vysvědčení. Kopii certifikátu dokládejte ve formátu pdf.

2. odkaz na motivační video monolog dle stanovených podmínek.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webu fakulty.

2021Červen
Září

Profesní uplatnění

překladatel
pracovník v neziskovce
učitel
lektor
tlumočník
copywriter
manažer
majitel jazykovky

Úspěšní studenti

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Vladimíra Spilková, CSc.
Katedra anglistiky a amerikanistiky
PhDr. Ladislav Vít, Ph.D.
Mgr. Marek Vít

Kde můžeš absolvovat praxi

Skřivánek
    Foxconn
    Online jazyky

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Program rozvíjí komunikační kompetenci studentů v anglickém jazyce, prohlubuje jejich vhled do oboru anglický jazyk (z pohledu lingvistického a kulturně-literárního). Jeho cílem je připravit kvalifikované odborníky, učitele anglického jazyka, a vybavit je profesními kompetencemi, které jim umožní kvalitně vykonávat profesi v kontextu současných i budoucích požadavků na vzdělávání.
Baví tě angličtina, chceš ji umět pořádně, rozumět jejímu vývoji a literatuře? Angličtina je a bude světovým jazykem a málokdo ji ovládá bravurně. Budou tě tak potřebovat v mnoha firmách a institucích a domluvíš se s lidmi po celém světě.