Výuka je kompletně v češtině

Studiem oboru Anglického jazyka pro odbornou praxi se naučíš komunikovat v anglickém i českém jazyce na vynikající úrovni. Získáš potřebné vědomosti z lingvistické, literární i kulturní oblasti a také poznatky z oblasti odborného překladu a tlumočení. Díky praktickým překladatelským dovednostem a základům z ekonomicko-správních disciplín zvládneš pracovat s anglickými texty z různých oblastí.

Jako absolvent budeš mít odpovídající komunikativní schopnosti v anglickém jazyce, překladatelské dovednosti a základní orientaci v odborných předmětech jako je management, marketing nebo právo. Získáš široké uplatnění například v překladatelských agenturách a redakcích, v administrativě, ve státní správě a samosprávě, v podnicích zabývající se zahraničními styky, v obchodních firmách či kulturních nadacích – tedy všude, kde je zapotřebí dokonalá znalost anglického jazyka.

20. 1. 2021
Veletrh Gaudeamus on-line 2021
Zobrazit více

Ve středu 20. listopadu se potkáme na sociálních sítích při živém streamu. Připojte se od 10.45, kdy vás Lenka s Honzou seznámí s Univerzitou Pardubice.
Zjistíte, jaké nabízíme možnosti studia, podíváte se do kampusu a co obnáší život vysokoškoláka.
Zaklikněte si Facebookovou událost Univerzita Pardubice na Gaudeamu on-line, ať vám přenos neuteče a těšíme se na on-line viděnou!

23. 1. 2021
On-line den otevřených dveří
Zobrazit více

Záznam živého přenosu plný rozhovorů se studenty a učiteli, medailonků jednotlivých kateder. Po celou dobu přenosu budeš moci pokládat dotazy prostřednictvím on-line chatu.

Co studují letošní prváci

Profesní uplatnění

překladatel
pracovník v neziskovce
učitel
lektor
tlumočník
copywriter
manažer
majitel jazykovky

Kdo Tě bude učit

prof. PhDr. Vladimíra Spilková, CSc.
Katedra anglistiky a amerikanistiky
PhDr. Ladislav Vít, Ph.D.
Mgr. Marek Vít

Kde můžeš absolvovat praxi

Skřivánek
    Foxconn
    Online jazyky

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Navazující magisterské
Program rozvíjí komunikační kompetenci studentů v anglickém jazyce, prohlubuje jejich vhled do oboru anglický jazyk (z pohledu lingvistického a kulturně-literárního). Jeho cílem je připravit kvalifikované odborníky, učitele anglického jazyka, a vybavit je profesními kompetencemi, které jim umožní kvalitně vykonávat profesi v kontextu současných i budoucích požadavků na vzdělávání.
Navazující magisterské
Baví tě angličtina, chceš ji umět pořádně, rozumět jejímu vývoji a literatuře? Angličtina je a bude světovým jazykem a málokdo ji ovládá bravurně. Budou tě tak potřebovat v mnoha firmách a institucích a domluvíš se s lidmi po celém světě.