Studium
Předpokládaný počet přijímaných studentů
Špičkové mezinárodní vědecké pracoviště
Centrum pro etiku

Studiem Religionistiky si osvojíš schopnost samostatně interpretovat náboženské a kulturní jevy, zejména mýty a rituály, rozpoznávat typy náboženských předporozumění a styly argumentace. Seznámíš se náboženskými systémy minulosti i se současným náboženským životem. Naučíš se překládat ze současných i starobylých jazyků a získáš širší pohled na život a společnost. Budeš umět lépe rozpoznávat a odolávat demagogii, fake news, populismu či manipulaci.

Obor Filosofie ti poskytne rozšíření vědomostí týkajících se klasických filosofických témat, a tím rozvine i tvé systematické myšlení, práci s odbornými prameny a kritické myšlení.

Po úspěšném dokončení studia se uplatníš v orgánech státní správy a veřejné správy, neziskových organizacích, médiích. Jako náš absolvent bude ovládat anglický jazyk na úrovni B2, budeš schopen vypracovat grantovou žádost na podporu kulturních či komunitních projektů. Díky kombinaci s filosofií získáš širší pohled na život a společnost, dobré argumentační schopnosti a budeš umět vystupovat ve veřejném prostoru.

2021Červen
Září

Profesní uplatnění

novinář
spisovatel
tlumočník
dramaturg
mediální expert
knihovník
scénárista
překladatel

Úspěšní studenti

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Navazující magisterské studium filosofie se zaměřuje na témata evropské filosofické tradice od řeckých počátků až po současnost, a to se zvláštním zřetelem k filosofii lidské praxe – etice a politickému myšlení. Cílem studia je důkladné uvedení studentů do hlavních proudů, směrů a otázek těchto filosofických oborů, a to ve vztahu k evropskému metafyzickému myšlení. Etika a politická filosofie nejsou chápány jako oddělené specializované disciplíny, ale jako perspektivy zkoumajícího myšlení, které zůstává v původním slova smyslu filosofické.
Doktorské studium filosofie katedry filosofie se zaměřuje především na filosofická témata z oblasti politické filosofie, etiky, filosofie výchovy, filosofické komeniologie, etické aspekty vědy a dějiny filosofie (viz vědecké granty a aktivity katedry a jejích členů).
Angličtina