Studium
Sdružené studium
Co obnáší přijímačky?
Bez přijímaček - kritéria přijetí upřesněna níže
Předpokládaný počet přijímaných studentů

Během studia religionistiky se seznámíš s náboženskými tradicemi minulosti i se současným náboženským životem. Budeme se zabývat také novými náboženskými hnutími a západní spiritualitou. Za pomoci různých teoretických přístupů se zaměříme na zkoumání náboženských jevů, které jsou významné pro fungování moderní společnosti, například:

• iniciační rituály a veřejné slavnosti;
  • mýty včetně fake news;
  • lidová spiritualita;
  • role násilí v náboženských systémech.

Studium angličtiny tě naučí komunikovat správně v anglickém i českém jazyce. S vědomostmi z oblasti lingvistiky, literatury a kultury, s překladatelskými dovednostmi a zároveň i s poznatky ze sféry ekonomicko-správních předmětů si hravě poradíš s překlady textů.

Co obnáší přijímačky?
Přijímací zkoušky se ruší. Forma a podmínky přijímacího řízení i způsob hodnocení jsou shodné se studijním programem Anglický jazyk se specializacemi. Ke studiu mohou být přijati pouze ti uchazeči, kteří získají minimálně 55 bodů.

Uchazeči jsou povinni dodat jako přílohu e-přihlášky v termínu do 20. dubna 2021:

1. naskenované kopie vysvědčení ze střední školy 1., 2. a 3. ročníku z obou pololetí ve formátu pdfNEBO kopii certifikátu jazykové zkoušky minimálně na úrovni B2 nebo vyšší, uvedené v seznamu MŠMT dostupném zde. Jiné, než v seznamu uvedené certifikáty nezasílejte!

Certifikát nahrazuje vysvědčení. Kopii certifikátu dokládejte ve formátu pdf.

2. odkaz na motivační video monolog dle stanovených podmínek.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webu fakulty.

2021Červen
Září

Úspěšní studenti

Mgr. Přemysl Krejčík

Jsem šéfredaktorem časopisu, který objevuje mladé literární talenty. Sám také píšu. Moje kniha získala nominaci na prestižní cenu Jiřího Ortena. Díky studiu mám šanci dělat věci, které mě baví, být v nich úspěšný i pomáhat růst jiným. Zkus to taky. Najdi svoji identitu.

Mgr. Aneta Kohoutová

Filozofie má spoustu moderních podob. Já spojuji myšlenky filozofů s veřejným prostorem i každodenní realitou. Chci, aby lidé vnímali své okolí jako základ svobody a podíleli se na jeho přeměně. Změní to život všech. Ty můžeš taky. Najdi svoji identitu.

Kdo Tě bude učit

ThDr. Jan Rokyta, Ph.D.
Mgr. Lucie Valentinová
Oddělení religionistiky
Mgr. Zuzana Bártová, Ph.D.
Oddělení religionistiky
Mgr. Filip Horáček, Ph.D.
Mgr. Helena Dyndová
Mgr. František Novotný
Oddělení religionistiky
prof. PhDr. Vladimíra Spilková, CSc.
Katedra anglistiky a amerikanistiky
PhDr. Ladislav Vít, Ph.D.
Katedra anglistiky a amerikanistiky

pro studenty s trvalým bydlištěm mimo Pardubice až 550 Kč měsíčně

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 4 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15000

V prezenční formě studia probíhá výuka v kterýkoli všední den, dopoledne i odpoledne. Jako student tedy denně navštěvuješ výuku formou seminářů, přednášek. V prezenční formě studia máš "status studenta".

Navazující magisterské studium filosofie se zaměřuje na témata evropské filosofické tradice od řeckých počátků až po současnost, a to se zvláštním zřetelem k filosofii lidské praxe – etice a politickému myšlení. Cílem studia je důkladné uvedení studentů do hlavních proudů, směrů a otázek těchto filosofických oborů, a to ve vztahu k evropskému metafyzickému myšlení. Etika a politická filosofie nejsou chápány jako oddělené specializované disciplíny, ale jako perspektivy zkoumajícího myšlení, které zůstává v původním slova smyslu filosofické.
Program rozvíjí komunikační kompetenci studentů v anglickém jazyce, prohlubuje jejich vhled do oboru anglický jazyk (z pohledu lingvistického a kulturně-literárního). Jeho cílem je připravit kvalifikované odborníky, učitele anglického jazyka, a vybavit je profesními kompetencemi, které jim umožní kvalitně vykonávat profesi v kontextu současných i budoucích požadavků na vzdělávání.
Angličtina
Doktorské studium filosofie katedry filosofie se zaměřuje především na filosofická témata z oblasti politické filosofie, etiky, filosofie výchovy, filosofické komeniologie, etické aspekty vědy a dějiny filosofie (viz vědecké granty a aktivity katedry a jejích členů).